Přečtěte si: Naše školy jsou i pro bezvěrce, říká církev. Zájem o ně roste

neděle 15. září 2013 ·

Dát své dítě na církevní školu? Pro mnohé rodiče je to v zemi, která platí za jednu z nejateističtějších na světě, naprosto nemyslitelné.


Z článku Kamila Dubského v Deník.cz vybíráme:

„Sice pocházím z katolické rodiny, ale to nebylo hlavním důvodem, proč jsem šla na církevní gymnázium. Je tady hodně tolerantní atmosféra, člověk tady proniká do vnitřních hodnot a vztahy mezi studenty tu nejsou tak povrchní, jaké jsem poté zažila na vysoké škole," vzpomíná na svá studentská léta na hradeckém biskupském gymnáziu Andrea Š.

16 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
15. září 2013 12:15  

Logicky tedy zájem o NAŠE školy, byť jsou i pro věrce musí klesat. Docela mne zajímá, jaké se budou projevovat trendy, až se v systému začnou prosazovat školy muslimské.

poste.restante řekl(a)...
15. září 2013 13:15  

Čtete mi myšlenky, kolego Blaho. Vím třeba o případu, kdy neúspěšní uchazeči o studium na gymnáziu krajském zakotvili na gymnáziu církevním, jehož kapacita byla operativně navýšena.
Následně se pak nedostává naplněnosti středních odborných škol.

Zájmu o církevní školy se nelze divit. Jsou jedny z mála, kde ještě platí řád a pravidla, obvyklá v časech minulých.

Těším se také, jak budou církevní otcové bojovat a propagovat školy židovské, protestantské, by i ty již zmíněné muslimské.

Anonymní řekl(a)...
15. září 2013 19:33  

Buddhistická škola ještě není?

Jan Hučín řekl(a)...
15. září 2013 21:04  

Vyloženě buddhistické ještě nejsou, ale zdatným kandidátem na "alternativně duchovní" školy jsou školy waldorfské.
Ale i ve státní ZŠ, kam chodí moje dcery, jedna paní učitelka s dětmi medituje. To je asi ta úlitba věrcům, kteří se nevejdou na jim vymezené církevní školy.

Anonymní řekl(a)...
15. září 2013 21:04  

No vidíte a v našem kraji má církevní gymnázium daleko lepší zvuk, žáky i vzdělávací výsledky než gymnázia krajská, zvláště ta v menších městech, která jsou dnes vzhledem ke klesajícímu počtu vycházejících žáků odsouzena k tomu brát i čtyřkaře, bo by jinak nenaplnila kapacitu.

Anonymní řekl(a)...
15. září 2013 21:50  

Lituju, že jsme dítě nedali na církevní gymnázium. U nás je pět státních, jedno soukromé (nic moc úroveň, pro těžko zvladatelné děti bohatých rodičů většinou) a jedno církevní. Má dlouhodobě velmi dobrou pověst, mezi všemi ostatními. Lepší vztahy mezi učiteli i mezi žáky, spousta kroužků, jazyková soustředění, atd.

Anonymní řekl(a)...
15. září 2013 21:53  

učitelka s dětmi medituje

P. Hučíne, vy nikdy nerozjímáte? To Vás lituju.

Anonymní řekl(a)...
15. září 2013 23:29  

Waldorfové jsou esoteričtí křesťané...

Anonymní řekl(a)...
15. září 2013 23:42  

Waldorfové jsou esoteričtí křesťané...

Ovšem waldorfský salát, s jablky, celerem, hrozny, ořechy a majonézou, ten není vůbec k zahození!

Anonymní řekl(a)...
16. září 2013 1:57  

A nebo cigarety...

Anonymní řekl(a)...
16. září 2013 6:41  

Muslimské školy jsou jen otázkou času. Kdo by ještě před 50 lety věřil, že v křesťanské Evropě se budou masově stavět mešity? Otázka zní jinak. Můžou se stavět křesťanské kostely a školy pro nevěřící psy v Saúdské Arábii, Jemenu,..? Není ona naše multikultura špatně nastavená?

Pytlik Blaha řekl(a)...
16. září 2013 10:20  

Až to přijde, začnou se v Česku dít věci. Poturčenec horší Turka. Víte, že tu třeba bývalo méně obyvatel na tisíc komunistů než v bývalém Sovětském Svazu?
Pardon, naopak, víc komunistů na tisíc obyvatel.

krtek řekl(a)...
16. září 2013 12:40  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Anonymní řekl(a)...
16. září 2013 13:21  

A kolik mešit už v ČR stojí?

Anonymní řekl(a)...
16. září 2013 15:21  

A kolik mešit je v Anglii, Francii, Španělsku, Dánsku,.. Taky tam před 50 lety nestály. Brzy se s takovou dočkáme prvního muslimského státu v EU. Tipuji Holandsko. A přijde šaria a jiné parády na které nejsme zvyklí.

Pytlik Blaha řekl(a)...
16. září 2013 17:42  

parády, na které nejsme zvyklí

Zvykneme si raz dva. Viz třeba
http://bit.ly/14VTVKEČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.