Marcel Chládek: Krácení peněz ve státním rozpočtu pro školství, vědu a výzkum odmítáme!

čtvrtek 26. září 2013 ·

ČSSD považuje systémový rozvoj oblasti školství a vzdělávání za jednu ze svých základních priorit. Jsem přesvědčen, že tento cíl musí mít každá vláda, která myslí vážně svoji cestu k obnově hospodářského růstu a zvýšení konkurenceschopnosti.


Z tohoto důvodu je velmi špatnou zprávou, že rozpočet pro rok 2014, který dnes schválila Rusnokova vláda, škrtá peníze pro vědu a výzkum a rovněž krátí finance pro školství. Pět miliard korun, které měl stát původně použít na kofinancování projektů z fondů EU pro školství a které nyní v rozpočtu chybí, budou velkou komplikací pro úspěšný rozvoj vzdělávání. Právě tyto peníze spolu s evropskými prostředky bylo možné použít na rozšíření kapacity jeslí, školek, na financování vědy i výzkumu, ale také na výraznější navýšení platů učitelů a nepedagogů.

Pokud ČSSD získá v říjnových volbách od voličů důvěru a bude vládní stranou, využije všech svých sil k tomu, abychom peníze pro školství navýšili a dodrželi svůj volební závazek, který jsme občanům dali – žádné další škrty pro školství!

Zdroj: ČSSD.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.