Reformy ve švédském školství

úterý 4. června 2013 ·

Začátkem 90. let si švédští žáci v mezinárodních srovnáních vedli velmi dobře. Od poloviny 90. let však celková výkonnost žáků klesala, zvýšil se vliv sociálně-ekonomického zázemí a projevily se velké rozdíly v kvalitě jednotlivých škol. Tento trend se ještě zvýraznil v prvním desetiletí 21. století. Rovnost ve školském systému se snížila. Začalo se veřejně diskutovat o tom, jak sestupný trend zvrátit.


5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
4. června 2013 v 9:30  

Docela zajímavé počtení. Doporučuji hlavně závěry.

Anonymní řekl(a)...
4. června 2013 v 14:35  

Stále nechápu to, že se tito mladí lidé z muslimského prostředí bouří proti majoritě. Stockholm 2013.

Pytlik Blaha řekl(a)...
4. června 2013 v 15:17  

Když čssd pléduje za finský model, tak ods bude chtít ten švédský. Top bude požadovat norskou reformu, ksčm zosnuje velkou běloruskou školskou revoluci a prezident oslní bonmotem o tom, jak se chlastá v dánských školách.
Jen my budeme pořád v té řiti počesku.

Anonymní řekl(a)...
4. června 2013 v 15:48  

Vy byt russkij kak poljeno.
Sedych

Anonymní řekl(a)...
6. června 2013 v 0:02  

Inu, začíná se tu projevovat postsametová inteligence. Opravdu výkvět civilizace ti absolventi státních maturit.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.