Eduína ocení ty, kteří ve vzdělávání vidí za obzor

středa 29. května 2013 ·

EDUin, o. p. s., ocení ve spolupráci s českým Googlem jednotlivce i organizace, kteří přinášejí do vzdělávání inovace, vědomí souvislostí a pohled za horizont.

Ocenění Eduína eduina.cz bude zaměřeno na inovativní projekty ve vzdělávání, které jsou minimálně jeden rok ověřeny v praxi. Nominovat lze jednotlivce, školy i organizace. Z nominací vybere možné laureáty odborná porota, o vítězi rozhodne veřejnost v internetovém hlasování. První Eduína bude udělena v listopadu 2013 a je další iniciativou kampaně Česko mluví o vzdělávání a programu Google pro vzdělávání v Česku.

Na rozdíl od jiných cen zaměřujících se na ocenění pedagogické práce, chce Eduína upozornit na projekty a inovace ve vzdělávání. Nemělo by jít jen o projekty cílené na samotné školy, ale o všechny iniciativy, které zvyšují vzdělanost a kulturu a přinášejí něco nového do světa vzdělávání. Veřejnost může až do 30. září 2013 posílat své nominace přes formulář, který lze najít ZDE.

Může jít přitom o nový přístup, nové technologie nebo nový projekt s pozitivními důsledky pro vzdělávání. Nominovat bude možné jednotlivce, školy a organizace. Ocenění budou moci ve své praxi využít nová zařízení Chromebook od Googlu, s kterými je společnost, ve spolupráci s partnery, seznámí a zaškolí.

Jedním z našich zjištění z probíhající kampaně Česko mluví o vzdělávání je nízké ocenění těch škol, učitelů, ale i dalších organizací, kteří jsou v ohledávání budoucnosti vzdělávání o pár kroků napřed, řekl Zdeněk Slejška, ředitel EDUin. Takové osobnosti a organizace tu existují od začátku devadesátých let, ale zatímco samotní pedagogové jsou alespoň občas ocenění, práce inovátorů vzdělávání uniká veřejné pozornosti. To bychom chtěli změnit, proto chceme ve spolupráci s českým Googlem od letošního podzimu pravidelně udělovat cenu pro ty, kteří v pedagogice a vzdělávání viděli a vidí dál a svoje nápady přenášejí do praxe.“

Cena bude udělena v těchto kategoriích:
  • Eduína za celoživotní přínos ve vzdělávání - Nominuje a vybírá odborná porota
  • Eduína za inovace ve vzdělávání pro jednotlivce, školy a organizace - Nominuje veřejnost, o vítězi rozhodne porota a veřejné online hlasování.
  • Cena Googlu za využití technologií ve vzdělávání - Ze všech příspěvků, jež využívají internet a nové technologie a které nominuje veřejnost, vybírají zástupci Googlu
Nejde o to vyhlásit další vzdělávací cenu, ale o to, abychom upozornili na lidi, kteří se zapojili do letošních kampaní o vzdělávání a snaží se o změnu v této oblasti. A zároveň o to, abychom zviditelnili zajímavé nápady a projekty, kterými se mohou inspirovat další učitelé, školy či rodiče v Čechách i na Moravě,“ říká Taťána le Moigne, ředitelka českého Googlu, a dodává. „Celý Google stojí na neustálých inovacích našich technologií, z nichž mnohé dokážou vzdělávání zpestřit, usnadnit a také zefektivnit, nicméně je nutné se v této oblasti dále rozvíjet. Proto chceme za Google ocenit i zajímavé nebo netradiční využití technologií ve vzdělávání a moc se těšíme na nominace.“

Nominování a hlasování proběhne v následujících krocích:
  • květen až září – přijímaní nominací, nominovat může kterýkoli občan nebo organizace
  • říjen – odborná komise vybere z nominací kandidáty na laureáty, o vítězi rozhodne veřejnost v internetovém hlasování
  • listopad – udělení cen odborné poroty a veřejnosti
Více informací o ceně Eduína 2013 najdete na stránce eduina.cz (www.eduin.cz/eduina)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.