Přečtěte si: Po důchodcích už zlobí stát i děti. Chtějí do školky

pátek 19. dubna 2013 ·

Vypadá to, že státu jsou jeho občané stále více na obtíž. Nejenže mu stárnou a nehlásí se do penzijní reformy, nestavějí druhý pilíř. Ukázalo se, že dělají problémy už od kolébky. Situace se vyhrotila: před několika lety se narodilo hodně dětí a teď se hlásí do školky!


Z článku Jana Lipolda v Aktuálně.cz vybíráme:

Stát ani nemůže vědět, co se v každém městě děje, ani na to dobře reagovat. To není jeho věc, vždyť drtivou většinu školek zřizují obce. Obce a kraje, ne stát, musí být hlavními plánovači. Příklad: Když někde vyrůstá obytná čtvrť, je poměrně pravděpodobné, že se tam i někdo nastěhuje. A že to budou docela často rodiče s malými dětmi. A že se budou zajímat o to, kam je dát do školky.

Omlouvám se, že to vypadá jako malá násobilka (a taky že je), ale některé samosprávy s ní zjevně mají problém. Developer staví, obec se „rozvíjí" - a hle, najednou je obyvatel jednou tolik a kauza Školka „je na světě". Proč obec například developery nezaváže, aby na tohle mysleli už na začátku investice? A přispěli, investovali? Přinejmenším když jim samospráva prodává své pozemky, by to měla být samozřejmost.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.