Přečtěte si: Zvláštní školy neskončí, základky nejsou na postižené děti připravené

středa 6. března 2013 ·

Učitelé protestující proti zavírání speciálních a praktických (dříve zvláštních) škol prosadili svou. Ministerstvo školství s rušením těchto zařízení v nejbližších letech nepočítá. Podle něj nejsou normální základní školy na děti se speciálními potřebami připravené.


Z článku Kateřiny Frouzové v iDNES.cz vybíráme:

Podle vládní zmocněnkyně Šimůnkové musí Česko nadále usilovat zejména o to, aby děti ze sociálně slabých rodin nekončily v praktických školách, které mají vzdělávat žáky s lehkým mentálním postižením.

"Příprava škol a učitelů na práci s dětmi se sociálním nebo zdravotním znevýhodněním nemusí trvat dlouho. Již dnes existuje řada škol, které tyto děti bez problémů vzdělávají," říká Šimůnková. Mluvčí ministerstva školství Marek Zeman dodal, že vedení úřadu rozjíždí opatření, která přeřazení dětí z praktických škol do běžných tříd usnadní. Proces však poběží pomalu a postupně.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
6. března 2013 v 9:57  

Vždyť to říkám pořád.

To, co ministr Fiala pronáší v médiích, ba dokonce i to, co oficiálně vyhlašuje jménem MŠMT, je třeba brát jako akademické politologické úvahy.

S reálným konáním to má něco společného jen velmi zřídka.
Mj. i proto, že se obvykle nezaobírá takovou mrzkostí, jako jsou peníze, které je nutno k zhmotnění té či oné úvahy vynaložit.

Anonymní řekl(a)...
6. března 2013 v 9:58  

Vždyť to říkám pořád.

To, co ministr Fiala pronáší v médiích, ba dokonce i to, co oficiálně vyhlašuje jménem MŠMT, je třeba brát jako akademické politologické úvahy.

S reálným konáním to má něco společného jen velmi zřídka.
Mj. i proto, že se obvykle nezaobírá takovou mrzkostí, jako jsou peníze, které je nutno k zhmotnění té či oné úvahy vynaložit.

Anonymní řekl(a)...
6. března 2013 v 17:13  

No tak chvalabohu. Vivat voctoria.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.