István Léko: Agenda 2014: ODS nechybí odvaha, ale myšlenky

středa 27. března 2013 ·

Nečasova strana představila ohňostroj slibů. Sází snad na to, že drtivou většinu voličů láká vše, co je laciné a povrchní?

Jen malá strana má malé cíle. Zřejmě pod tímto heslem zahájila ODS jakési zkušební předkolo kampaně pro příští sněmovní volby. Výkonnou radou schválená Agenda 2014, jejíž součástí je osmihlavňový ohňostroj slibů, má za cíl vylepšit katastrofální obraz strany u veřejnosti a v parlamentních volbách získat druhé místo.

Když však hovoříte s občanskými demokraty, zjišťujete, že v ODS se najdou i tací, kteří stále ještě sní dokonce o vítězství nad sociální demokracií! Zvláště když stínový ministr financí a politický analfabet Jan Mládek dal svými slovy české pravici křídla. Vidí však ODS vlastní šance reálně?

O mnoho hůře být nemůže

Skeptici přirovnávají vedení ODS k Cikánovi, který chce na trhu prodat svého koně. Jenže nějak se mu nedaří. Různí zájemci ho vyzkoušejí, kůň se vždy slibně rozběhne, ale pokaždé tvrdě narazí hlavou do zdi. „Hele, není ten kůň náhodou slepý?“ ptají se potenciální kupci. „Ne, není slepý, je jen odvážný,“ odpovídá Cikán.

Odvaha je důležitá vlastnost, jež ovšem sama nestačí. Jedná se tedy skutečně o nový start ODS? Nebo jen o zoufalou snahu zaslepené a upadající strany bez nových tváří naposledy se nadechnout a doufat, že volič zapomíná, že všechno spolkne?

Odvaha nechybí vedení ODS ani ve chvíli (a to je v pořádku), kdy je s činností Nečasovy vlády podle průzkumu CVVM nespokojeno už 89 procent lidí. Různé volební preference dávají straně od 8 do 15 procent, tedy ji řadí těsně za KSČM, někdy o chlup nad ni. V jiném ohledu odvaha chybí: stále se jí nedostává politikům, kteří by v případě nejhoršího mohli Petra Nečase sesadit z čela ODS, tedy Martinovi Kubovi, Jiřímu Pospíšilovi či Bohuslavovi Svobodovi. Nač tito potenciální lídři čekají? Aby bylo ještě hůře?

Celý článek na webu ČESKÁ POZICE

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
27. března 2013 v 21:08  

Jak jsme se přesvědčili na sjezdu ČSSD, tak těm nechybí ani odvaha ani myšlenky, jen je nesmí proboha prezentovat nahlas. Příště doporučuji nechlastat před vystoupením na sjezdu na Stodolní.

Anonymní řekl(a)...
27. března 2013 v 22:22  

27. března 2013 21:08

Agenda 2014 - školství se pro ODS opět stalo prioritou. Bůh s námi!!

Anonymní řekl(a)...
28. března 2013 v 6:37  

ODS již raději nedělá naprosto nic, tím tomuto národu nejvíce prospěje.

Anonymní řekl(a)...
28. března 2013 v 13:29  

Pro ODS je evidentně školství prioritou trvale. Například na ministerstvo školství nám poslali bývalého městského strážníka se značnými zkušenostmi se šlapáním chodníků tzv. "náměstka" Zaorálka. Také tam nasadili masérku (se snad 15letými praktickými zkušenostmi), která má také rozsáhlé zkušenosti s kdovíčím, jen o školství neví vůbec nic. Výsledek je mnoho ztracených miliard. Standard.

Anonymní řekl(a)...
28. března 2013 v 18:06  

Pro ČSSD bude školství prioritou před volbami, po volbách zase nic, to si pište pánové.

Anonymní řekl(a)...
29. března 2013 v 8:36  

28. března 2013 18:06

Změna je život, ODS tam sedí 8 let a darebáci podělali co mohli. Tak se nechejme překvapit. Zároveň to socani budou mít těžké, protože koryto je prázdné, postarala se o to vláda národního rozkrádání. Nejhorší vláda od roku 1989.

Anonymní řekl(a)...
29. března 2013 v 13:12  

Od roku 1989? No už jsem četl i názor, že od roku 1948, ale proti gustu žádný dišputát.

Anonymní řekl(a)...
30. března 2013 v 10:05  

29. března 2013 13:12

Možná padá i ten rok 1948, osobně vyjmu i rok 1918. Tady se jedná o nejhorší vládu všech dob.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.