Přečtěte si: Školský systém aneb Děti v odšťavovači

úterý 26. února 2013 ·

Při vysloveni slova „škola“ cítím závan špatně větraného sklepa, kde jsou uskladněné šťavnaté plody přírody určené k pozdější spotřebě, postupně ztrácející na živosti, rozkládající se v zatuchlé atmosféře. Tím sklepem myslím česká vzdělávací zařízení, přísně regulovaná přebujelou státem zřízenou instituci (MŠMT).


Z článku Luboše Drobíka v E15.cz vybíráme:

Odšťavovač z našich dětí nemilosrdně mačká šťávu jejich jedinečnosti. Na začátku byla kreativita, nadšení, potřeba sdílet, spolu hrát si a spolu-tvořit a na konci vypreparované kolečko do jednoho gigantického soukolí, kterému se říká novodobá společnost. Také cítíte závan toho zatuchlého sklepa? Vyvětrejme si!

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
26. února 2013 v 21:39  

Další odborník na školství, který přece do školy chodil, tak tomu musí rozumět, ne? Škola ale není byznys, i když se nám to řada lidí snaží vsugerovat.

Pytlik Blaha řekl(a)...
26. února 2013 v 22:06  

uskladněné šťavnaté plody přírody

Vždycky jsem říkal, že to "Ovoce do škol" není k ničemu. A stále říkám, že jedinečnost dětí nadevše.
"A jak to má být dlouhý, a jak má být červený, a proč už za měsíc, a já tomu nerozumím, že to máme udělat, jak si myslíme, a k čemu nám to bude, kolik potřebuju bodů na jedničku, a kolik na čtyřku... a můžu už zavřít to okno? Táhne mi na nohy."
Děti bezesporu jedinečné jsou. Ale z odstupu to působí dost šedě.

poste.restante řekl(a)...
27. února 2013 v 0:08  

Onehdá jsem v jednom obchodě koupil hezký futrál na banán. Možná by to bylo lepší řešení, nežli "odšťavovače", či "zatuchlé sklepy" našeho školství. :-)
Vyvětrat by bylo třeba. Ale autorova hlava to potřebuje mnohem více nežli škola.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.