Anketa: Současná výuka programovaní na základních školách

čtvrtek 14. února 2013 ·

Prosíme o vyplnění dotazníku, zadané informace budou sloužit jako podklad pro bakalářskou práci.


Dotazník v samostatném okně

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
14. února 2013 v 8:30  

Zajimalo by me, na kolika procentech skol se uci programovani, kdyz nasi devataci nejsou schopni zvladat Excel a vypocet procent. Mozna prave proto...?

Anonymní řekl(a)...
14. února 2013 v 12:59  

Přidám zážitek s jedním deváťákem, který ač téměř neschopný čtyřkař mající problémy s vyřešním jednoduché rovnice, dožadoval se v informatice výuky programování. Snažil jsem se mu vysvětlit, že ke zvládnutí programování na slušné úrovni jsou potřeba učité specifické vlastnosti, které on postrádá. Dozvěděl jsem se, že když to neumím já, že to neznamená, že on by se to nenaučil, protože prý starého psa novým kouskům nenaučíš. Tak jsem mu sdělil, že až tedy bude mít o nějakých pár let více, dáme si scuk v hospodě a o svých pokrocích na poli programování mne poinformuje.

Jinak s Vámi souhlasím, my teď máme mezi žáky na 2. stupni tak dva či tři, které by snad člověk nějakým základům naučit mohl.

Pytlik Blaha řekl(a)...
14. února 2013 v 16:40  

Promiňte, ale to se asi nemyslí výuka programování v rámci povinné hodinové dotace podle rvp, že?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.