Začínají zápisy, podívejte se, v čem se školy proměnily

pondělí 14. ledna 2013 ·

Na stránkách dobra-skola.cz se mohou rodiče prostřednictvím krátkých videí dozvědět, s čím se jejich děti ve škole mohou potkat a co oni neznají.


Občanské sdružení AISIS za podpory Ministerstva školství připravilo pro rodiče a širší veřejnost informační videa, která vysvětlují, v čem přesně se proměnily školy za posledních zhruba sedm let, kdy probíhá reforma vzdělávání. Každý rodič školáka tak může posoudit, nakolik se podařilo přehledně vysvětlit, v čem spočívají nejdůležitější změny v českých, moravských a slezských školách.

Stránky obsahují jak videa, tak texty, jejichž cílem je srozumitelně vysvětlit smysl a podobu proměny škol.

Jsou rozděleny do tří sekcí:


Ke každému tématu najdete i videokomentář a podrobnější popis.

Podrobný návod, čeho si má rodič při návštěvě školy všímat a co z toho lze vyvodit, si můžete přečíst na stránkách www.rodicevitani.cz ZDE, nebo se podívat na video ZDE.

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin, řekl: „Stránky www.dobra-skola.cz jsou součástí kampaně Česko mluví o vzdělávání, která startuje tento týden. Jejím smyslem je přitáhnout k tématu vzdělávání co nejširší veřejnost. Proto se autoři stránek snaží odpovídat na otázky a pochybnosti, které obvykle rodiče ve vztahu ke škole mají.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.