Comenia Script APP: výukový program psaní pro interaktivní tabule a obrazovky

pondělí 15. října 2012 ·

Nové psací písmo Comenia Script bylo ověřováno MŠMT na vybraných školách dva roky a nyní přichází do prodeje po také téměř dvou letech vývoje i výuková aplikace pro psaní na interaktivních tabulích a interaktivních obrazovkách.

Program Comenia Script APP je vyvinutý v Adobe AIR (Adobe Flash Platform) a je tedy multiplatformní. Pro osobní počítače s operačním systémem MS Windows má následující minimální požadavky:

  • Procesor o rychlosti 2,33 GHz nebo rychlejší, který je kompatibilní se systémem x86, nebo procesor Intel® Atom™ 1,6 GHz nebo rychlejší pro zařízení třídy netbook.
  • Microsoft® Windows® XP, Windows Server® 2003, Windows Server 2008, Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate nebo Enterprise (včetně 64bitových verzí) s aktualizací Service Pack 2 nebo Windows 7.
  • 512 MB paměti RAM (doporučuje se 1 GB).
Výukový aplikace je určena pro všechny druhy interaktivních tabulí a obrazovek. Její předností je jednoduché ovládání a volba tahů pro leváky i praváky. Pro žáky 1. ročníku ZŠ či na začátku 2. ročníku  nabízí šest různých aktivit na psaní (podrobnosti v dokumentu ve formátu PDF):

  • Hra s motýlem
  • Duhové písmeno
  • Písanka
  • Skládání slov
  • Abecedy
  • Tajenky

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.