Přečtěte si: "Zlatá" učitelka: Rodiče odmítají připustit vlastní selhání

čtvrtek 2. února 2012 ·

Případů agrese namířené ze strany žáků proti pedagogům přibývá. Výroční zpráva České školní inspekce za rok 2011 přichází dokonce s alarmujícím zjištěním, že problémovému chování svých svěřenců musejí čelit i učitelky v mateřských školkách. Kromě agresivity jsou mezi negativní jevy u žáků řazeny i kouření, konzumace alkoholu a různé formy šikany ať už mezi sebou nebo vůči učiteli.


Z rozhovoru Kateřiny Řehořové s laureátkou ceny Zlatý Ámos Petrou Šiškovou ze Základní školy Rokycanova v Sokolově v Týden.cz vybíráme:

Jak tedy na základě vaší osobní zkušenosti souvisí přístup rodičů s narůstající dětskou agresí ve škole?
Musím říct, že se ani tak nesetkávám s agresivitou dětí vůči pedagogovi. Spíše mám pocit, že agresivita narůstá právě ze strany rodičů. Nechtějí připustit, že ve výchově svého jednoho, dvou, maximálně tří dětí něco nezvládli, někde selhali, něco zanedbali, a viní z toho školu. Ano, dítě sice tráví ve škole podstatnou část dne, ale rodinu a to, čím by ho měla ta rodina vybavit, mu určitě nenahradí.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.