Přečtěte si: Ministerští úředníci berou masáže. 60 tisíc za pololetí

pondělí 20. února 2012 ·

Ani škrty a časy krize nevzaly českým úředníkům některé výhody, které pro mnohé mohou vypadat jako nedosažitelný luxus. Řada českých ministerstev svým zaměstnancům poskytuje masáže přímo v budově úřadů. Například na resortu školství se za první pololetí za maséra utratilo 60 tisíc korun. Na ministerstvu zemědělství zase mají úředníci nárok až na dvanáct masáží za rok.

Z článku Terezy Nosálkové a Markéty Žižkové v Aktuálně.cz vybíráme:

Mezi desítkami materiálů s možným podpisem Bátory byl i následující dokument z konce ledna 2011: "Žádáme o uvolnění finančních prostředků v částce 60 000 Kč na příspěvky z Fondu kulturních a sociálních potřeb na masáže poskytované v budově ministerstva v prvním pololetí roku 2011."

V jiném se zase ministerstvo zavazuje zaplatit pětici zaměstnanců kartičky do luxusního pražského fitness centra Holmes Place.

"O tuto službu si řekli především zaměstnanci, vzhledem k celodenní práci u PC," vysvětluje poskytování masáží mluvčí ministerstva školství Radek Melichar.

"Rehabilitační masáže v budově MŠMT provozuje pan Karel Petrů, který tyto masáže provozuje na ministerstvu od roku 1998. Částka 60 000 Kč byla fakturována ministerstvu a následně byla odečtena z osobních účtů zaměstnanců, kteří využili služeb maséra," dodal.

8 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
20. února 2012 v 20:06  

Ani škrty a časy krize nevzaly českým úředníkům některé výhody

Jen aby investigativkyně nebyly za trumpety. Obdobných výhod si mohou směle užívat i učitelé. Záleží na tom, jak se případně zaměstnavatel domluví s odborovou organizací a v kolektivní smlouvě zakotví pravidla čerpání FKSP v souladu s příslušnými předpisy. Mají-li ve fondu penízky mohou si třeba užívat i příspěvků na takřka opulentní stravu, a světe div se, kolikrát také přímo v budově. Což je lepší, protože se zbytečně neztrácí čas.
Doporučuji i ctěným novinářkám. Uspořenou pracovní dobu by mohly věnovat na pátrání po skutečných paznechťárnách.

Anonymní řekl(a)...
21. února 2012 v 8:23  

Má pravdu ten Blaha. Kdo nechce masáže, může sinpřispět na rekreaci. Kdo nechce rekreaci, přispěje ji na bazén.

Anonymní řekl(a)...
21. února 2012 v 8:46  

Po snížení příspěvku na FKSP na jedno procento u nás ve škole nestačí peníze z FKSP ani na obědy, natož pak na nějaké vitamíny nebo masáže.
Příspěvek z FKSP stačí tak na polovinu oběda, zbytek si platí kantoři.
Masáž nám ve škole zajišťuje ředitel. Ten nás masíruje téměř každý den a dost fest!
Tomu říkám benefit!!!

Anonymní řekl(a)...
21. února 2012 v 10:35  

Jo, hezký.
A masíruje vás bezplatně?

Anonymní řekl(a)...
21. února 2012 v 11:42  

"A masíruje vás bezplatně?"

To bohužel ne, dostává pořád plat jako ředitel včetně příplatku "za vedení". Nikoho moc nevede, jenom lidi masíruje a plete si vedení a masáže každodenně.

Anonymní řekl(a)...
21. února 2012 v 20:55  

21. února 2012 8:23

Si děláte prču ? Učitel není zaměstnanec MŠMT. Dole se šetří, aby se nahoře rozkradlo.

Pytlik Blaha řekl(a)...
21. února 2012 v 22:03  

Si děláte prču ?

To snad ani ne.
Fondy kulturních a sociálních potřeb jsou všude.
Aktuálně činí 1 % z prostředků zúčtovaných na platy.
U vás nečerpáte?

Anonymní řekl(a)...
22. února 2012 v 9:47  

U vás nečerpáte?

Naštěstí všechono co zbylo projíme a něco necháme na kulatá výročí - 80, 90, 100 let.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.