Přečtěte si komentář: Dobeš je odvážný a umí mluvit, problém je jeho osobnost

středa 8. února 2012 ·

Kdyby nebylo Václava Klause, Josef Dobeš by ve vládě už neseděl a jeho osoba by nevyrostla, alespoň ve svém mediálním stínu, do monstrózních rozměrů. A to i přesto, že mu nepřátelé inspirovaní dětskou knihou J. V. Plevy a dříve povinnou četbou přezdívají Malý Dobeš.

Z komentáře Martina Komárka v iDNES.cz vybíráme:

Mohlo to být i horší


Z tohoto pohledu mohl Dobeš udělat ještě mnohem více chyb, než že ucpal penězovod z Bruselu, zaměstnal extremistického kandidáta, neohlídal nesmyslné a předražené projekty a neumí jednat s vysokoškolskými funkcionáři. V souvislosti s jeho nečitelným jednáním a nejasným vazalským vztahem k Vítu Bártovi je to ale dost. Největší problém však nejsou chyby, je to totiž Dobeš sám.


Jeho podivné jednání se ukázalo hlavně v případu bývalého kandidáta pravicových extremistů Ladislava Bátory. Dobeš ho zaměstnal, ačkoliv je to nestandardní osobnost s pomýlenými a potenciálně nebezpečnými xenofobními názory. Zatvrzele ho hájil, i když byl nehajitelný. A na odchodnou mu ještě dokázal vyčarovat pokoutní odměnu. Podobná směs zatvrzelosti a lstivosti se vidí málokdy.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
8. února 2012 v 10:04  

Vážení redaktoři České školy.

TO JIŽ NEMÁTE ROZUMNĚJŠÍ NÁPLŇ NEŽ DOBEŠ, DOBEŠ,DOBEŠ, Bobeš, DOBEŠ, DOBEŠ, DOBEŠ......?

Anonymní řekl(a)...
8. února 2012 v 10:24  

A máte nějaké téma, které Dobeše míjí? Je jak písek na pobřeží Baltského moře. Zaleze všude.

Anonymní řekl(a)...
9. února 2012 v 18:56  

to je ale zmateny clanek !

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.