Přečtěte si: O prodavačkách, kárách a geniálním magistrovi

pondělí 6. února 2012 ·

Náš nejlepší polistopadový ministr školství se rozhodl sestoupit z výšin svého ministerského obláčku a spočinout svým milostivým zrakem na prostých účastnících každodenního pinožení. Učinil tak prostřednictvím diskuse se čtenáři deníku Aktuálně.cz.


Z článku Martina Čechury v BritskéListy.cz vybíráme:

Ale zpět k prodavačkám a ministrovi. Možná že mu křivdím, vždyť co je nějaké prodavačce do univerzit. Jistě nepotřebuje, aby její děti učit vzdělaný učitel, nebo aby její peníze v bance spravoval vzdělaný ekonom. Prodavačka jistě nepotřebuje chodit na výstavy do muzea, jistě nečte knihy, dokonce se nemusí dívat ani na mladé absolventy AMU v televizních seriálech, a v žádném případě nebude využívat výsledků vědeckého výzkumu. Nakonec ani ten vedoucí Kauflandu určitě nemusí být nijak vzdělaný.


Jenom jedna věc mi nejde na rozum. Jsem ochoten připustit, že paní prodavačka se beze všech výdobytků spojených s vysokoškolským studiem obejde. Ale jak je možném že se, a to prosím v žádném případě, neobejde bez našeho milého, poctivě a zadarmo vystudovavšího, ministra Mgr. Dobeše?

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 7:43  

Taktéž BL - k čemu je vzdělání......
http://www.blisty.cz/art/62210.html
Smutno přesmutno.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.