Marcel Chládek: Premiér Nečas by měl zvážit, zda nechat oblast školství dál napospas Věcem veřejným

pondělí 6. února 2012 ·

ČSSD je přesvědčena, že poté, co zástupce Věcí veřejných Josef Dobeš totálně selhal ve funkci ministra školství, svými manažerskými pochybeními způsobil možnou ztrátu 53 miliard korun z fondů EU pro ČR a byl Evropskou komisí nepřímo obviněn ze snahy o tunelování evropských peněz, by bylo jeho další působení v čele resortu skutečným výsměchem všem občanům. Premiér Nečas by tak měl zajistit co nejdříve jeho odvolání a zároveň velmi vážně zvážit, zda má resort školství nadále spravovat zástupce strany Věci veřejné.


Je totiž otázkou, zda nadále riskovat pokračující privatizaci oblasti školství a účelové snahy o podivné projekty a možné vyvádění evropských peněz zástupcem podnikatelského projektu Víta Bárty, nazvaného Věci veřejné. Taková cesta by byla zcela nepochybně ruskou ruletou s celou oblastí školství.

Pane premiére Nečasi, je potřeba velmi vážně zvážit, zda hodláte nadále nést riziko a připustit, aby byl resort školství stranou Věci veřejné takto devastován.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 10:37  

mno..pane Chládku, co trochu konstruktivního realismu?? Vaše formulace zavánějí šířením poplašných (a dost účelově pokroucených) zpráv. Pokud se cítíte stínovým ministrem školství, očekávala bych více rozumu a seriózních argumentů. Jinak budu muset konstatovat, že váš vliv na české školství může být zrovna tak devastující, jako vliv současného ministra.

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 12:14  

Nejsem příznivcem pana Chládka, ale věta "vyvádění evropských peněz zástupcem podnikatelského projektu Víta Bárty, nazvaného Věci veřejné" by neměla být přehlédnuta, natož bagatelizována!

Anonymní řekl(a)...
6. února 2012 v 12:59  

6. února 2012 10:37

VV ztratily dávno právo na svou existenci ! Pryč s ABL!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.