Přečtěte si: Ministerstvo školství předkládá podle Bruselu nekvalitní projekty

pondělí 2. ledna 2012 ·

Ministerstvo školství předkládá do Bruselu nekvalitní projekty na čerpání peněz z evropských fondů. Vyplývá to z dopisu vysoce postaveného úředníka Evropské komise, který má Radiožurnál k dispozici. Komise v něm ministerstvo tvrdě kritizuje za dva projekty, kterými chtělo získat dohromady přes miliardu korun. Projekty měly sloužit ke zvýšení všeobecného vzdělání občanů a k posílení jejich povědomí o výhodách zdravého životního stylu. Brusel ale vážně pochybuje o jejich smysluplnosti.

Z článku Ondřeje Housky v Rozhlas.cz vybíráme:

Ministerstvo chtělo evropské peníze použít třeba na inzeráty v médiích, ve kterých by zdůrazňovalo pozitivní vliv tělesné aktivity. Mělo také v úmyslu posílit právní vědomí občanů. Podle Komise je ale hodně pochybné, jestli to povede ke smysluplným výsledkům. Dodává, že ministerstvo by mělo připravit úplně jiné projekty.

5 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
2. ledna 2012 v 13:06  

A z ceho chcete financovat politickou stranu, kdyz se blizi krize a klesaji preference?

Anonymní řekl(a)...
2. ledna 2012 v 16:24  

Pouze z osobních příspěvků od svých členů či sympatizantů, hrazených na transparentní účet. Jinak ať chcípne, nejen ta jedna dotyčná. Včera bylo pozdě.

Anonymní řekl(a)...
2. ledna 2012 v 16:35  

Nase projekty kontrolovali velmi prisne (az moc), monitorovaci zpravy nam stale vraceji i kvuli malym castkam...

Anonymní řekl(a)...
2. ledna 2012 v 18:04  

Na nás poslali z MŠMT finanční úřad, protože jsem ušetřili 14 korun!

Luděk Blaha řekl(a)...
2. ledna 2012 v 21:59  

jsme ušetřili

No, Vy jste tedy dobrý, člověče.
Tady se řeší problém, jak ty peníze co nejvíce čerpat a Vy si je klidně ušetřujete.
Jen mi není jasné, proč na vás poslali finančníky. Žeby kromě vás potřebovali odborné vyšetření i ministerští?
(nic ve zlém, samozřejmě)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.