Pozor na změny v Zákoně o veřejných zakázkách!

pátek 13. ledna 2012 ·

Řídicí orgán Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost upozorňuje žadatele a příjemce finanční podpory z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na změny v Zákoně o veřejných zakázkách, platné od začátku letošního roku.
Tyto změny se týkají zavedení nových kvalifikačních předpokladů. Od nynějška je nutné v rámci prokázání základních kvalifikačních předpokladů prokázat rovněž trestní bezúhonnost právnických osob (souvisí se zavedením trestní odpovědnosti právnických osob). Bližší informace viz portal.justice.cz.

Dále se zavádí v rámci základních kvalifikačních předpokladů nutnost prokázat, že uchazeči nebyla v posledních 3 letech pravomocně uložena pokuta za umožnění výkonu nelegální práce podle zvláštního právního předpisu (zákon o zaměstnanosti) – prokazuje se čestným prohlášením (změna souvisí s novelou zákona o zaměstnanosti). Nutnost prokázat tyto kvalifikační předpoklady platí pro veškerá výběrová řízení realizovaná dle zákona č. 137/2006 Sb., zahájená od 1.1.2012 v případě trestní odpovědnosti právnických osob a od 5.1.2012 v případě prokázání skutečností v souvislosti se změnou zákona o zaměstnanosti (nelegální práce).

Upozorňujeme příjemce na nutnost verifikovat veškeré připravované zadávací dokumentace a na nutnost uvést požadavky na základní kvalifikační předpoklady do souladu se zákonem. V případě již vyhlášených výběrových řízení je potřeba požadavky na prokázání těchto nově zavedených kvalifikačních předpokladů doplnit, například formou dodatečných informací (s odpovídajícím prodloužením lhůty), popřípadě se též nabízí možnost využít § 59 odst. 4 zákona o veřejných zakázkách a uchazeče požádat o doplnění těchto náležitostí po otevření obálek.

Přehled změn ve formátu PDF

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.