Miliardy korun musí Nečasova vláda pro oblast školství zachránit, Dobeš musí rezignovat

pátek 27. ledna 2012 ·

ČSSD považuje dnešní informace o tom, že Evropská komise pozastavila proplácení dotací v objemu 1,2 miliardy korun z fondů EU pro projekty, administrované ministerstvem školství, za velice závažné.


ČSSD opakovaně vyzývala a upozorňovala ministra Dobeše i premiéra Nečase na kritickou situaci a narůstající problémy v oblasti čerpání evropských peněz, opakovaně jsme vyzývali k okamžitému prověření této věci na vládní úrovni a přijmutí jasných systémových opatření, která hrozbu ztráty miliard korun pro oblast školství odvrátí.

„ČSSD proto vyzývá premiéra Nečase, aby odvolal ministra Dobeše z funkce a aby byl v co nejbližší době proveden audit čerpání evropských dotací v kritickém Operačním programu Věda a výzkum pro inovace na MŠMT. Očekáváme zároveň, že dojde k okamžitému hledání systémových řešení a k jednání s Evropskou komisí na vládní úrovni,“ sdělil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

„Ministr Dobeš vždy celou věc zlehčoval a jakoukoli kritiku ze strany ČSSD odmítal coby „politický folklor“. Opakovaně prokázal, že nemá chod ministerstva pod kontrolou a narůstající problémy nezvládá jakkoli vyřešit. Výroky Evropské komise o pozastavených platbách jsou toho čerstvým důkazem,“ uvedl senátor a stínový ministr školství Marcel Chládek.

Pokud bude nadále premiér Nečas ke kolapsu čerpání evropských dotací mlčet a celou věc opakovaně bagatelizovat, pak podle ČSSD přebírá plnou politickou odpovědnost za případné ztráty miliard korun, které nyní oblasti školství a naší zemi hrozí.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.