Přečtěte si: Dobeš chystá sportovní osvětu za 650 milionů

pondělí 12. prosince 2011 ·

Základní a střední školy se mohou oficiálně začít hlásit do sportovního turnaje o pohár ministra školství. Akci zahájil sám ministr Josef Dobeš, na podporu zdravého životního stylu chce od příštího roku spustit také další projekt za 650 milionů korun. V obou případech plánuje sport propagovat prostřednictvím mediální kampaně. Podle kritiků je 650 milionů korun "neuvěřitelný vánoční rozpočet".

Z článku ono v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Od ledna chce však ministerstvo spustit také tříapůlletý projekt na vzdělávání sportovních trenérů a instruktorů. Měl by stát 650 milionů korun, peníze by šly z evropských fondů. "Sport významně přispívá ke zvýšení konkurenceschopnosti jeho aktérů na trhu práce právě pro schopnosti a dovednosti získané jak při pravidelném tréninku, tak při účasti v soutěžích," zdůvodňuje zpráva k projektu.

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
13. prosince 2011 v 10:14  

Každá škola letos dostala řádově o 100 tisíc Kč méně na pomůcky, tak se teď může za odměnu přihlásit na takto předplacenou megalomanskou sportovní akci... Mně se to nelíbí!

Anonymní řekl(a)...
13. prosince 2011 v 11:24  

Vzhledem k tomu, že na školách se florbal stejně hraje a turnajů mezi školami je mraky, je to opravdu zbytečné vyhazování peněz.

Luděk Blaha řekl(a)...
13. prosince 2011 v 20:21  

JO!!! Konečně přišla moje chvíle!
Už žádná diletantská snaha o zdárný fyzický vývoj prepubertálních dívek, o rozvíjení motoriky, rytmiky, už žádné návyky v gymnastice, cvičení na nářadí, atletice, žádné míčové techniky, švihadla, frisbee a další nepodstatné hloupostě.
Děvenky se budou nově dle vůle strany a vlády třískat florbalkami přes prstíky a po hlavičkách s mlhavou vidinou zviditelnění školy před Baumrukovými tevizními kamerami a s předsmrtnou nadějí na konečně zohlednění mého zkompetentňovacího mistrovství nepřeřazením do platového stupně původně určeného pro čerstvé odchovance věd pedagogických.

Anonymní řekl(a)...
13. prosince 2011 v 20:50  

Vyhozené peníze "šetrného" Dobeše. Nesmyslná akce. Rád bych poradil ředitelům - hujerům, nebylo by lépe teto peníze dát na učební pomůcky ? Takových hurá akcí jsme si za bolševika užili až až. Ignorant

Anonymní řekl(a)...
13. prosince 2011 v 21:48  

Je to jen vyhazování peněz.Zase tunel?

Anonymní řekl(a)...
13. prosince 2011 v 21:52  

Proč se bude na ZŠ hrát florball, když na SŠ se podporuje košíková? Nevidím tam žádnou návaznost... A co šachisti? Ti mají se svým sportem utrum? Jsou země, kde se šachy zavádějí jako povinný předmět!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.