Poslechněte si debatu o smysluplnosti rušení základních škol praktických

neděle 11. prosince 2011 ·

EDUin zveřejnil nahrávku debaty o vládní Strategii boje proti sociálnímu vyloučení na léta 2011 – 2015, která je veřejnosti známá hlavně sporem o smysl transformace základních škol praktických. Tu navrhují zástupci vládní Agentury, proti se postavila Asociace speciálních pedagogů, která pod protestní petici shromáždila 23 500 podpisů. Právě zástupci obou táborů se názorově střetli v rámci konference obecně prospěšné společnosti Agora CE. Na straně obhájců uslyšíte Martina Šimáčka, ředitele vládního odboru pro sociální začleňování v romských lokalitách (Agentura) a Kláru Laurenčíkovou a Lenku Felcmanovou z České odborné společnosti pro inkluzívní vzdělávání. Na straně odpůrců koncepce pak uslyšíte zástupce Asociace speciálních pedagogů Jiřího Pilaře, Stanislava Drbouta a Marcelu Bernardovou.


Nahrávku naleznete na webu EDUin

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
12. prosince 2011 v 20:33  

Rušení zš praktických je nesmysluplné.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.