Pilotní testování systému pro ověřování výsledků vzdělávání v 5. a 9. třídách

pátek 9. prosince 2011 ·

V úterý 13. prosince začne dvoudenní pilotní testování systému pro ověřování výsledků vzdělávání žáků v 5. a 9. ročníku základních škol a odpovídajících ročnících nižších stupňů víceletých gymnázií.Od 10 hodin bude na České školní inspekci (ČŠI) probíhat tisková konference, na které bude možné sledovat on-line průběh pilotního testování. Za MŠMT se konference se zúčastní ministr Josef Dobeš. Pro dotazy budou až do 14 hodin k dispozici zástupci ČŠI a firmy Sapcon, která vytvořila a provozuje testovací informační systém.

Potřeba pravidelného zjišťování výsledků vzdělávání v 5. a 9. ročníku základních škol a odpovídajících ročnících nižších stupňů víceletých gymnázií vyplývá z programového prohlášení vlády.

Cílem tzv. „testování“ žáků 5. a 9. ročníků je ověřit míru naplnění části standardu vzdělávání a identifikovat jejich individuální vzdělávací potřeby, poskytnout zpětnou vazbu školám, učitelům a v neposlední řadě samotným žákům nebo jejich rodičům.

Pilotní testování v prosinci 2011 má za úkol ověřit pouze technickou stránku - možnosti a rizika elektronického testování a s tím související logistické zabezpečení. Pilot bude obsahovat testy z matematiky, českého a anglického jazyka, které vzhledem k časovému harmonogramu celého projektu zatím nejsou plně v souladu se systémem standardů připravených MŠMT.

Testování proběhne ve vzorku škol a tříd (5. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků nižších stupňů víceletých gymnázií). Celkem se jedná o vice než 100 škol (100 pátých a 100 devátých tříd nebo odpovídajících ročníků nižších stupňů víceletých gymnázií) ze všech regionů ČR.

Národní šetření výsledků žáků v počátečním vzdělávání je součástí projetu NIQUES, který realizuje Česká školní inspekce. Více o celém projektu naleznete zde: www.niqes.cz

Podrobnosti k realizaci testování zde: http://www.csicr.cz/cz/85816-testovani-5-a-9-trid-otazky-a-odpovedi

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.