Ministr Dobeš: S poradcem Klausem ml. se v mnohém shodujeme

čtvrtek 3. listopadu 2011 ·

V dnešním vydání deníku Právo se píše o tom, že Asociace aktivních škol odmítá nový model financování regionálního školství. Tyto názory však vycházejí z materiálů, které měla asociace k dispozici ještě před poradou ekonomických ministrů. V té době neměla všechny podrobné podklady. „Od té doby jsem s panem Klausem mladším na toto téma hovořil a nový model financování mu vysvětlil. Vím, že pan Klaus je pro zjednodušení normativů, ale v řadě oblastí jsme došli ke shodě," říká ministr školství Josef Dobeš.V současné době totiž existuje obrovské množství krajských normativů, které jsou nepřehledné a ministerstvo školství proto navrhuje zjednodušení systému a sloučení normativů na přibližně dvacet. V novém systému musí ministerstvo zohlednit to, že náklady na žáka se na různých typech škol liší. „Model, který navrhuje Asociace aktivních škol, není reálný, naopak návrh ministerstva je rozumným kompromisem ke zlepšení situace v regionálním školství,“ vysvětluje náměstek pro regionální školství Ladislav Němec.

Právo uvádí chybný údaj, že ideální počet žáků ve třídě je podle ministerstva 26. Toto číslo bylo použito pouze ilustrativně při prezentaci modelu financování regionálního školství. Konkrétní ideální počty žáků ve třídách se budou lišit podle typu školy. V malotřídkách na prvním stupni to bude mnohem méně než například na běžné základní škole. Jiný bude i ideální počet žáků na gymnáziích a uměleckých školách. "O konkrétních číslech teprve jednáme," dodává náměstek Němec.

1 komentářů:

poste.restante řekl(a)...
4. listopadu 2011 v 1:09  

No tak hlavně že si to chlapci mezi sebou vysvětlili...

Uvěřím mnohému, ale nikoliv tomu, že pan Klaus mladší je hlupák, který neumí číst a své názory vyslovuje do médií bez uvážení a bez ověření.


"O konkrétních číslech teprve jednáme," dodává náměstek Němec.

Tak to jsem si oddychnul.
Já už jsem měl obavy, že jde o další nedomyšlenou "PR bublinu".

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.