Martin Rychlík: Dobešův kolotoč: Ministr školství přidává do plejády náměstků Michala Zaorálka

pondělí 28. listopadu 2011 ·

Funkci odcházejícího 1. náměstka a šéfa fondů EU Jakuba Hodináře si nejspíš rozdělí náměstci Ladislav Němec a právě Zaorálek.

Na pondělní tiskové konferenci se ministr školství Josef Dobeš (VV) pochválil za naplňování programového prohlášení Vlády ČR. A na závěr připomněl, že je to jen díky obměněnému vedení úřadu. Jen jestli těch změn už není trochu příliš! Jak už ČESKÁ POZICE uvedla, na ministerstvu školství končí – zatím stále neoficiálně – 1. náměstek Jakub Hodinář (ODS), jenž měl na starosti evropské fondy. Ministr tedy musel vymýšlet, jak po jeho odchodu přeskupí síly a posty. Zdá se, že řešení, jež představí zřejmě počátkem prosince, už našel.

Podle několika důvěryhodných zdrojů ČESKÉ POZICE by do funkce 1. náměstka MŠMT měl být povýšen Ladislav Němec, jenž se věnuje regionálnímu školství a po Dobešově boku už prošel nejednou mediální bitvou. Změn se dočká i odbor fondů EU. Dosavadní vrchní ředitel takzvaně „čtvrté sekce“ Michal Zaorálek (ODS) postoupí na post náměstka pro strukturální fondy. Jeho nástupce se patrně hledá.

Celý článek na ČESKÁ POZICE

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
1. prosince 2011 v 18:14  

Hodinar nebo Zaoralek - jeden vetsi negramot a trotl nez druhy....

Anonymní řekl(a)...
5. prosince 2011 v 13:57  

Ale k ministrovi pásnou dobře.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.