Náš časopis 2012 – soutěž školních časopisů z mimopražských ZŠ

středa 19. října 2011 ·

Občanské sdružení Abeceda vyhlašuje nový ročník soutěže „Náš časopis 2012″. Vítězné redakce obdrží prestižní certifikát „Kvalitní školní časopis”. Cílem této soutěže je pomoci redaktorům školních časopisů v jejich práci. Proto nevybereme ze zaslaných časopisů pouze tři vítěze, ale umožníme vyhrát každému!Podrobné informace o soutěži včetně přihlášky naleznete zde: www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-soutez-casopisy/nc-2012

Abyste zvítězili, musíte na sobě zapracovat a váš časopis musí projít certifikací, která se skládá z několika kroků:

Do 31. prosince 2011 zašlete na adresu Abeceda, o. s., Svatoslavova 611/3, 140 00 Praha 4 - Nusle vyplněnou přihlášku do soutěže, ve které popíšete, co děláte nyní, a především to, co konkrétně chcete zlepšit (a jak). K ní přiložte alespoň jedno aktuální číslo vašeho časopisu ze školního roku 2011/2012 (každé číslo 3krát).

Do 1. května 2012 pak musíte na výše uvedenou adresu zaslat alespoň jedno další číslo vašeho časopisu (každé číslo 3krát). K němu připojte vyplněné shrnutí, co se vám podařilo vylepšit, co nikoliv (a proč).

V květnu posoudí vaše školní časopisy odborní porotci. Hodnotit se bude pokrok, kterého jste dosáhli během školního roku 2011/2012 od prvního čísla časopisu do čísla posledního. Certifikát „Kvalitní školní časopis” obdrží jen takový časopis, který bude ve všech sledovaných oblastech prokazovat vysokou kvalitu. Počet certifikátů není omezen - může ho získat každý školní časopis!

V průběhu celého školního roku 2011/2012 vám nabídneme různé formy podpory. Například individuální konzultace s odborníky, workshopy na téma „Čtenářská gramotnost a mediální výchova” pro žáky i školení pro učitele na téma „ŠVP a mediální výchova” (akreditováno MŠMT v rámci DVPP), můžete navštívit naši putovní „Výstavu školních časopisů a literárních sborníků” (a workshopy k ní). Na konci roku 2012 obdrží navíc všechny zapojené školy (nejen vítězové) výukové CD na téma „Čtenářská gramotnost a mediální výchova”.

Již nyní můžete využívat podporu formou článků zveřejněných na našem webovém portálu pro žáky „Šotkoviny” (www.sotkoviny.cz/jak-na-casak) a webovém portálu pro učitele „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování” (www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/medialni-vychova). Zde se můžete podívat na vítězné časopisy ze soutěže „Náš časopis 2010″ nebo na časopisy, které získaly certifikát „Kvalitní školní časopis 2011″, a sledovat, ve kterém městě je zrovna naše putovní „Výstava školních časopisů a literárních sborníků”…

Soutěž „Náš časopis 2012″ je součástí projektu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování”. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu naleznete na internetových stránkách www.abeceda-os.cz, www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Abeceda, občanské sdružení
www.abeceda-os.cz


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.