14. 11.: Kulatý stůl na téma Studium pedagogiky volného času

čtvrtek 20. října 2011 ·


V konferenčních prostorách Národního institutu dětí a mládeže, Na Poříčí 4, 110 00 Praha 1 se 14. listopadu 2011 od 9.00 uskuteční KULATÝ STŮL – dialog nad výstupy pilotáže Studia pedagogiky volného času, který pořádá Národní institut dětí a mládeže v rámci projektu Klíče pro život.


Hlavním cílem setkání je nabídnout platformu pro odbornou diskusi nad aktuálními tématy profesní přípravy pedagogických pracovníků pracujících v oblasti zájmového vzdělávání, a to ve vazbě na aktivity národního projektu Klíče pro život – Rozvoj klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání. Za účasti zástupců zaměstnavatelů, vzdělavatelů i samotných absolventů budou představeny inovované vzdělávací programy pedagogiky volného času a kompetenční profil pedagoga volného času a vychovatele(ky) ve školních družinách (ŠD) a školních klubech (ŠK), připravený na základě monitoringu kompetencí potřebných pro výkon povolání pedagoga volného času ve střediscích volného času (SVČ) a vychovatelky v ŠD, ŠK přímo ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání. Následná diskuse se kromě představených obsahů studia bude týkat především problematiky kvalifikace pedagogů volného času a vychovatelů a prostupnosti počátečního, celoživotního a dalšího vzdělávání, v jejichž rámci lze kvalifikaci získávat.

Tato akce ukončí klíčovou aktivitu Studium pedagogiky volného času v rámci projektu Klíče pro život – rozvoj klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.