Přečtěte si: Učňovské otroctví

čtvrtek 7. července 2011 ·

Píchnutí do hnízda sršňů představuje nová studie firmy SCIO Více učňů prosperitě naší země nepomůže. Přehledně a přesvědčivě skládá věcné argumenty proti rozšířenému přesvědčení, že klesající podíl učňovského vzdělávání ohrožuje ekonomiku České republiky. Proti argumentům SCIO stojí alarmující argumentace Svazu průmyslu a dopravy.


Z článku Daniela Münicha v blog.aktualne.cz vybíráme:

Tento poměrně zásadní názorový střet ale není historicky ničím novým. V některých ohledech mi to připomíná již historické diskuse při zavádění povinné školní docházky (k čemu bude sedlákům čtení, psaní, počítání a kdo nahradí práci jejich dětí když budou sedět ve škole), při otevírání škol ženám (ženy mají dost práce doma a na statku a na to školu nepotřebují) a o otroctví v Americe (plantáže a jižanská ekonomika by zkrachovaly, kdyby otroci dostali svobodu a vzdělání).

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.