Přečtěte si: Je Salman Khan J. A. Komenským pro 21. století?

pátek 15. července 2011 ·

Je pondělní ráno, hodiny na monitoru ukazují 5:00 a já sedím u počítače v prázdné kanceláři usrkávaje horký čaj s medem a těše se z příjemného klidu, který hodlám využít k vyřízení pošty, kterou jsem včera nestihl projít.

Z článku Petra Havlíčka v jeho blogu havlicekpetr.blog.idnes.cz vybíráme:

Salman Khan založil svou akademii (www.khanacademy.org)- jako neziskovou organizaci s posláním zajistit vzdělání na světové úrovni zdarma, pro kohokoliv a kdekoliv. Že se mu to daří, potvrzuje i Bill Gates, který skrze tento web učí i své děti a Khan Academy významně podporuje v rámci své nadace. V současné době se jedná o software, kde více než milion registrovaných studentů studuje on-line, zdarma, svým tempem. Khan Academy je tak nejpoužívanějším vzdělávacím archivem či školou na itnernetu. Zahrnuje vše od sčítání po integrální počet, fyziku, chemii i biologii.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
18. července 2011 v 8:55  

Už několik dnů se tím prohrabuji a přemýšlím, co to při tom mám za pocity. A zjišťuji, že skoro žádné. Tak jsem čekala, čekala...
Dnes mi to došlo: vypadá to OPRAVDU SKVĚLE!
JENŽE!!! Nikde žádný prožitek, nikde žádný člověk, nikde žádný pohyb, nikde NIC! Tak takhle vzdělané děti bych vážně nechtěla.
Výborné to je jako drobný doplněk, ale představa tohoto způsobu jako hlavního mě děsí.
JP

Anonymní řekl(a)...
19. července 2011 v 14:33  

Jako náhradní výklad dobré.
(Samozřejmě pro toho, kdo umí anglicky.)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.