Přečtěte si: Učňovské vzdělávání je na pokraji kolapsu, tvrdí ministr Dobeš

čtvrtek 9. června 2011 ·

Odborné vzdělávání na učilištích je na pokraji kolapsu. Tvrdí to ministr školství Josef Dobeš, který proto chce podpořit žáky na učilištích, kam by podle něj mělo chodit více dětí. Ministerstvo školství mimo jiné chystá změnu financování středních škol, kde dochází k velkým nerovnostem.

Z článku Kláry Bíle v Rozhlas.cz vybíráme:

„Trend ve společnosti je negativní v tom, že kdo pracuje, je asi hloupý a je out. Já chci říct, že práce, kdy někdo má velkou manuální zručnost nebo něco dokáže v technickém směru, je in, ne out,“ prohlásil Dobeš.(...)


„Více podpořit komunikaci mezi Hospodářskou komorou, Agrární komorou, Svazem průmyslu a dávat metodické pokyny z ministerstva. Dávat zpětnou vazbu, jaké je poptávka v průmyslu, v hospodářství, po odborných školách. Kde je nedostatek lidských zdrojů, které obory jsou teď in,“ řekl Dobeš.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
9. června 2011 v 20:59  

a Josef bude instalatérem, zemědělcem,... - měl by jít příkladem

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.