MŠMT: Zveřejnění zadání zkoušky z českého jazyka (základní úroveň)

středa 1. června 2011 ·

V pondělí 30. 5. ve večerních hodinách byl na internetu zveřejněn didaktický test ze základní češtiny spolu se zadáním písemných prací ze základní češtiny.Šlo o zadání zkoušek, které již proběhly, nejde tedy o porušení zkušebního tajemství ani o porušení objektivity. Tato sada testů se již při maturitní zkoušce nebude používat. Naopak se jedná o porušení autorského zákona, kterého si je pachatel vědom (byl proveden sken jednotlivých stránek papírové předlohy s následným vymazáním identifikačních údajů).

Bezpečnostní monitoring Cermatu nahlásil zveřejnění testů 5 minut poté, kdy k vyvěšení testu na web došlo.

1 komentářů:

Puďa řekl(a)...
1. června 2011 v 9:39  

Prosím o důkaz toho, že to monitoring ohlásil již 5 minut po zveřejnění na internetu. Má CERMAT nějaké supergoogleovské mechanizmy, jak to zjistit? A co to znamená, že je něco zveřejněno na internetu? Mohl by to někdo definovat?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.