20.-21. 10.: Konference MoodleMoot.cz 2011

pondělí 20. června 2011 ·

Oficiální Moodle Partner pro Českou republiku, společnost PragoData Consulting, s.r.o., ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava a EUNIS-CZ pořádají konferenci MoodleMoot.cz 2011.

Konference se uskuteční 20. – 21. října 2011, místem konání jsou prostory Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Více na http://moodlemoot.cz.

Hlavním mottem konference je: „Moodle? Ano, Moodle!“.

Témata konference:

 • Rozsáhlé projekty nasazení Moodle
 • Trendy v oblasti elektronického vzdělávání (Web 2.0, e-portfolio)
 • Moodle a cloud computing
 • Integrovaná podpora řízení vzdělávání
 • Personal Learning Network
 • Pedagogické výstupy pro e-výuku
 • Ukázky úspěšných řešení z praxe
 • Evropské fondy a rok 2013? Hrozba nebo příležitosti?
 • MŠMT projekty pro školství
 • Kyberšikana 

Na konferenci budou prezentovány přednášky předních odborníků a příspěvky v jednotlivých sekcích. Součástí konference je i sekce e-learningových prezentací představující vhodný prostor pro publicitu právě probíhajících nebo ukončených projektů nebo pro ty, kdo se chtějí aktivně zúčastnit konference bez publikace plného příspěvku. Zde lze zájemcům předvést projekty, zajímavé a úspěšné kurzy v systému Moodle a jiné ukázky své práce.

Souběžně s konferencí budou probíhat půldenní dílny/kurzy zaměřené na LMS Moodle 2. Dílny jsou určeny pro začátečníky i pokročilé a jsou dle svého zaměření rozděleny na dílny pro pedagogy a pro administrátory.

O Moodle

Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) je softwarový balík určený pro podporu prezenční i distanční výuky prostřednictvím online kurzů. Moodle umožňuje či podporuje snadnou publikaci studijních materiálů, zakládání diskusních fór, sběr a hodnocení elektronicky odevzdávaných úkolů, tvorbu online testů a řadu dalších činností sloužících pro podporu výuky.

Moodle je volně  šiřitelný software s otevřeným kódem. Běží na platformách Unix, Linux, Windows, Mac OS X. Data jsou ukládána v  MySQL, PostgreSQL, MS SQL nebo Oracle.

Systém Moodle představuje jeden z nejrozšířenějších LMS (Learning Management System) vůbec a u nás je zcela dominantním hráčem, především z důvodu lokalizace. Celosvětový počet instalací systému Moodle již dnes přesahuje 42 000 ve více než 200 zemích světa. Systém byl lokalizován do 82 jazyků.

PragoData Consulting, s.r.o.

Společnost PragoData Consulting, s.r.o. působí úspěšně v oblasti informačních technologií od roku 1992. Společnost je jediným oficiálním partnerem Moodle pro Českou republiku.

Realizovala řadu projektů  pro přední české i zahraniční společnosti a zákazníkům nabízí služby v oblasti:

 • Projektů řízení vzdělávání a e-learningu na platformě Moodle,
 • Informační strategie,
 • Řízení projektů implementace informačních systémů,
 • Podnikových procesů – metodika, analýzy, optimalizace,
 • Přípravy projektů financovaných z fondů EU,
 • Dotačního managementu projektů financovaných z fondů EU,
 • Návrhu a vývoje webových aplikací.0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.