SOUTĚŽ: Navrhni logo ministerstva!

středa 2. února 2011 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dnes vyhlásilo otevřenou soutěž pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol. Její podstatou je návrh nového loga ministerstva, které bude po další léta reprezentovat úřad navenek a které se stane značkou českého školství, ale i sportu, mládeže a dalších rezortních agend.Ode dneška až do konce února mohou studenti všech středních, vyšších odborných a vysokých škol předkládat ministerstvu své návrhy na podobu nového loga. Ačkoliv je předpoklad, že nejvíce soutěžních návrhů přijde od studentů škol s grafickým, uměleckým nebo designérským zaměřením, zapojit se může každý. Výjimku tvoří fyzické a právnické osoby mimo vzdělávací systém, neboť soutěž je pojata také jako motivace žáků k uplatnění teoretických znalostí a dovedností v oboru.

Došlé návrhy bude posuzovat odborná komise složená z pracovníků ministerstva i osobností působících v oblasti českého designu, grafiky, reklamy a podobně. Ten návrh, který bude vyhodnocen jako nezdařilejší se stane na příští léta grafickou značkou ministerstva. Jeho autor navíc získá odměnu ve výši pěti tisíc korun.
Původní logo ministerstva je několik let staré a neodpovídá současným grafickým požadavkům. I nadále však zůstane ve výbavě odboru vnějších vztahů a komunikace, kde bude využíváno do doby plného zavedení nového grafického stylu úřadu.

Text vyhlášení soutěže ke stažení:
Soutěž_logo MŠMT.doc

2 komentářů:

Dan řekl(a)...
3. února 2011 v 16:47  

Jen pro doplnění, co si o této vtipnosti myslí profesionálové v grafice: http://www.font.cz/logo/ministerstvo-skolstvi-vyhlasilo-soutez-na-nove-logo.html

poste.restante řekl(a)...
3. února 2011 v 19:31  

Mně ani tak nevadí, že takto zadaná soutěž a výše odměny je trapná. Ztrapňuje se především ministerstvo a to je jeho problém.

Trochu mi vadí, že na MŠMT nejsou schopni nechat zkontrolovat text nějaké učitelce českého jazyka, aby opravila gramatické a stylistické chyby.

Ale opravdu moc mi vadí představa, kolik bude stát vytištění nových vizitek, hlavičkových papírů, cedulek,...
Který známý vlastnící tiskárnu potřebuje zakázku?

Myslím, že snad má pan ministr opravdu důležitější problémy k vyřešení, nežli je logo jeho úřadu.

P.S.:
A co takhle přejmenovat MŠMT na Ministerstvo vzdělávání?
Když už, tak už, ne? :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.