Přečtěte si: Lidé okolo Dobeše špehovali své podřízené, podle MF DNES jim četli poštu

úterý 22. února 2011 ·

Přímí podřízení ministra školství Josefa Dobeše nechali špehovat na dvě desítky vysoce postavených úředníků ministerstva školství. Podle zjištění MF DNES četli jejich e-mailovou korespondenci a nabourali se i do počítače sledovaného úředníka.

Z článku Jaroslava Kmenty na iDNES.CZ vybíráme:

Podle šéfa odboru IT na ministerstvu školství Ivana Metelky, jehož slova zazněla na interní poradě, však Dobeš musel o postupu svých lidí vědět. "Mastný mi říkal, že je to na základě požadavku ministra," řekl podle zdrojů MF DNES Metelka.


Exředitel kabinetu Říha nebyl k zastižení. Mastný řekl, že se ničeho nedopustil: "Já o neoprávněném sledování mailů opravdu nevím."


Oba měli v resortu podle Kubovičové zvláštní oprávnění sledovat počítače druhých lidí. A navíc měli zřízenou speciální e-mailovou adresu, kam automaticky "padaly" všechny příchozí a odchozí e-maily několika vybraných lidí. Takže si mohli pohodlně číst jejich korespondenci.

9 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
23. února 2011 v 8:48  

Asi mu tam automaticky spadla i e-mailová korespondence ministra s podřízenou, která se týkal její seminární práce.

Kdo čím zachází, tím také schází.

Kdo seje vítr, sklízí bouři.

Připadám si jako teta Kateřina z Jirotkova Saturnina.

Anonymní řekl(a)...
23. února 2011 v 9:20  

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Anonymní řekl(a)...
23. února 2011 v 10:46  

Fašista náměstkem, středoškolačka s platem 145 000, ... průser za průserem ! Jen tak dál !

Anonymní řekl(a)...
23. února 2011 v 11:36  

V nastartované soutěži "českých přísloví" pak přidávám několik dalších mouder:

Kdo chce kam, pomozme tu tam.

Na hrubý pytel, hrubá záplata.

Tak dlouho se chodí se džbánem, až se tralalalala...

Předávám stafetu dalšímu diskutérovi...

Anonymní řekl(a)...
23. února 2011 v 12:15  

Asi je to infekční: http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/radni-cikl-vyhodil-od-kulateho-stolu-ucitele-a1cf.html

Anonymní řekl(a)...
23. února 2011 v 22:11  

Uměle vytvožené kauzy k odstranění nepohodlného ministra, který ohrožuje byznys mnoha vlivných lidí. Co dodat???

Anonymní řekl(a)...
23. února 2011 v 23:12  

Vždyť každý trochu gramotný člověk vidí, že je toho tolik, z různých zdrojů, v různých médiích, že tohle vytvořit uměle fakt nejde. I sám ministr dává terstní oznámení na únik informací, osobních údajů, čímž vlastně potvrzuje, že se jedná o fakta. Kdyby to byla jedna věc, tak možná, ale takovouhle tragikomedii by těžko někdo zincenoval. Těžkej flák na to, aby to Dobeš s tou svojí hérečkou zahráli do outu...

Anonymní řekl(a)...
23. února 2011 v 23:37  

Pan ministr svoje vzdělání a praxi prostě nezapře - bachař a fízl. Kdyby to neustál, na vzdělání přece nezáleží,tak by klidně mohl na vrátnici leštit šaltry a kontrolovat občanky.

Anonymní řekl(a)...
24. února 2011 v 20:15  

23. února 2011 22:11

Přiznejme si, ona celá strana VV je nějaký velký omyl. Je to politická strana účelově vytvořená, která kromě koryt nic neřeší !

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.