Kdo bude připravovat testování žáků ZŠ? kWare s.r.o.!

pátek 11. února 2011 ·

Společnost kWare nejspíše nemá zaměstnance a nemá telefonní číslo. Její amatérský web nabízí jako kontakt pouze kontaktní formulář a dvě e-mailové adresy bez identifikace osoby.

Majitel a jednatel kWare s.r.o. Jiří Klindera (v zadávacím řízení se označuje jako managing director) převzal a přejmenoval společnost s základním kapitálem 200 000 Kč na přelomu let 2009/2010. Firma ještě pod názvem POWER software s.r.o. neměla v roce 2009 žádné zaměstnance a rozprodala v tomto roce většinu majetku ve výši 836 000 Kč, přičemž neměla jiné tržby. V roce 2008 firma hospodařila se ztrátou 1,35 milionu Kč při tržbách 28 tisíc Kč a osobních nákladech 421 tisíc Kč .

Na webu www.kware.cz s řadou překlepů není žádný telefonní kontakt, chybí i jakákoli informace o kontaktní osobě, nalezneme tu jen dvě e-mailové adresy info@kware.cz a obchod@kware.cz. Chybí tu i jakákoli reference. Jako písemný kontakt je uvedeno bydliště majitele, nikoli sídlo společnosti.

Společnost kWare byla vybrána v zadávacím řízení „Odborná pomoc s vedením projektu „Automatizovaného testování 5. a 9. tříd základních škol“ s nabídkovou cenou 1 570 000 Kč bez DPH za 10 měsíců poskytování odborné pomoci.

Požádali jsme Jiřího Klinderu o zodpovězení několika otázek o jeho firmě mailem, došla nám jen automatická odpověď:


Dobrý den,
aktuálně Vám nemohu odpovědět, protože jsem mimo dosah emailu. Na Vaši zprávu budu reagovat po návratu, nejdříve 14.2.2011.
Děkuji za pochopení
Jiří Klindera5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. února 2011 v 7:00  

Je to cítit na dálku, že tato veřejná zakázka smrdí. Hodně nasvědčuje tomu, že vítěz byl znám dříve, než došlo k jednání komise, jak patrno zde: http://www.blogger.com/comment.g?blogID=9210966517210062357&postID=2447105220968269526&isPopup=true
Firma s koupenou historií, bez telefonu a zaměstnanců je přece dost transparentní, ne?

Anonymní řekl(a)...
11. února 2011 v 12:32  

Tak to mě dostalo, vše říká už ten web :-)

marek

David Hawiger řekl(a)...
11. února 2011 v 17:58  

Předpokládám, že příslušná komise MŠMT fundovaně posoudila odbornou způsobilost přihlášených zájemců v oblasti kvalitního zpracování online nástrojů.
Možná jsem naivní, ale k tomu by postačil běžně užívaný nástroj http://validator.w3.org/. Výsledek odborné způsobilosti tvůrců webové prezentace vybrané firmy posuďte sami - viz http://validator.w3.org/check?uri=http://kware.cz/.

Asi jsem nějak mimo, ne?

Anonymní řekl(a)...
17. února 2011 v 14:41  

S firmou Power software a panem Klinderou máme velké zkušenosti, ještě z jeho předchozího působení, kde si firma nejprve nechala zaplatit za Upgrade s ohledem na legislativu a pak řízeně zkrachovala. V nové firmě nám p.Klindera nabídl cenově dostupný informační systém (Power), který však ani po dvou letech řádně nefungoval a jen s vypětím všech sil se podařilo udělat účetní závěrky. Bylo to pro nás však výborné "školení", abychom stejné chyby neopakovali dvakrát.
Pan Dobeš se asi také chce nechat řádně proškolit... Je mi z těch bojovníků proti korupci z VV poněkud smutno...

Anonymní řekl(a)...
18. února 2011 v 18:38  

Zvlastni shodou okolnosti byvaly jednatel firmy kWare Martin Feifer byl uveden jako kandidat za veci do prazskych komunalnich voleb...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.