Kánon filmu

pondělí 3. ledna 2011 ·

V pondělí 20. prosince 2010 byly na speciální tiskové konferenci v Českém Centru Praha oficiálně představeny výsledky historicky prvního výběru KÁNONU FILMU za rok 2010. Na výběru se podílelo celkem 82 osobností (filmových i nefilmových) a kompletní výsledky společně s dalšími podrobnostmi o projektu i názory hlasujících dnes přinášíme. Výběru se účastnilo asi o 25 procent víc účastníků než výběru v roce 2007. Mezi hlasujícími se kromě filmových osobností objevili i "nefilmové" osobnosti - například Jiří David, Jiří Stivín, Milan Knížák, Petr Král, Petr Janyška, Tomáš Hanák, Ivan M. Havel - a svým nezaujatým pohledem přispěly k výsledné kvalitě výběru.


Projekt KÁNON FILMU připravuje na rok 2011 další aktivity (např. metodické materiály pro pedagogy, školení pedagogů, příkladové školní projekce, mezinárodní konferenci k filmové gramotnosti). Další výběr KÁNONU FILMU proběhne přesně za rok.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.