Nejlepší česká škola – nový iTV formát.

čtvrtek 9. prosince 2010 ·

Vzdělávací portál UČENÍ ON-LINE www.ucenionline.com a Česká televize společně připravují nový internetově-televizní pořad Nejlepší česká škola. Jeho cílem je pozvat veřejnost do „české školy“, ukázat originální příklady výuky, metod , výsledky žáků , a dát možnost se vyjádřit.


„Nejlepší česká škola je úplně jiný formát pořadu, než jaký tady doposud byl“ říká Robert Neubert, zakladatel portálu UČENÍ ONLINE. „Je to jeden z mála , dokonce možná jediný pořad, který bude pro děti, rodiče i odbornou veřejnost zároveň. Kombinuje hned několik obsahových témat dohromady. Atmosféru ve škole, tzn. jak škola působí jako celek, know how školy – ukázky unikátních metod a výsledky žáků“.

Co je na pořadu zajímavé je propojení TV + Internetu + Celoplošných akcích přímo ve školách. Např. žáci odprezentují vybrané téma z matematiky. To bude odvysíláno v TV a následně na internetu. Tam se k této látce, učivu mohou vyjadřovat, doplňovat, navrhovat změny i jiné školy.

Pořad se začne natáčet od května 2011 a vysílat od září 2011 v České televizi. Už nyní se ale mohou školy do pořadu hlásit, registrovat na webu www.nejlepsiceskaskola.cz. Hodnocení bude dvoufázové . Vyjadřovat se bude odborná porota , následně diváci a uživatelé internetu. Na konci školního roku 2012 bude vyhlášena Nejlepší české škola , která obdrží cenu TOP školy v ČR a řadu věcných cen.

www.ucenionline.com

Vzdělávací portál UČENÍ ONLINE funguje od roku 2008. V tuto chvíli je na něho napojeno 2 907 především základních škol. Poskytuje výměnu informací i komunikační SW mezi UČITEL-ŽÁK-RODIČ.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.