EU peníze školám: Další kolo úvodních školení

úterý 16. listopadu 2010 ·

Půl roku po vyhlášení výzvy projektu EU peníze školám, pořádá MŠMT další kolo bezplatných seminářů.

Účastníci se na nich podle MŠMT seznámí s podmínkami čerpání prostředků, se specifiky projektu vytvořeného z šablon, s náležitostmi sestavování projektové žádosti a s obsahem samotných šablon. Dále získají informace o procesu předkládání a hodnocení projektů, o kritériích poskytnutí dotace a v neposlední řadě budou informováni o podmínkách samotné realizace projektu. Druhé kolo seminářů je obsahově totožné s prvním kolem seminářů.

Semináře, workshopy a konzultace jsou zdarma a MŠMT upozorňuje, že výhradně na akcích MŠMT, NIDV a ČŠI budou účastníci obeznámeni s nejaktuálnějšími informacemi. Toto upozornění je nepochopitelné, nejaktuálnější informace by měly být přeci veřejně dostupné. Máme tomu rozumět tak, že se bude opět opakovat informační embargo z jarní série seminářů MŠMT a workshopů NIDV, kdy jsme informace dostávali se zpožděním nebo ilegálně?

Prezentace z druhého kola seminářů byly naštěstí již zveřejněny před prvními semináři:

Obecné informacePrezentace šablonPrezentace pro práci s Benefit7+Přehled šablon

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
16. listopadu 2010 v 14:22  

Zkrátka pro ty, kteří to nebyli napoprvé schopni pochopit. Mám ale obavy, že pokud to nepochopili napoprvé, nepochopí to nikdy.

Anonymní řekl(a)...
16. listopadu 2010 v 21:42  

Nepropásněte šanci získat peníze do své školy. Příprava projektu je jednoduchá. V případě problémů jsou tady poradci - ČŠi, call linka.
Nevzdávejte to.

Anonymní řekl(a)...
16. listopadu 2010 v 22:30  

jinak řečeno, Benefit zvládne podprůměrně vzdělaný jedinec, výběrová řízení lze taky zvládnout samostatně, monitorovací zprávy nejsou žádným problémem.

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2010 v 21:57  

A když tedy vše je tak jednoduché, proč základní školy vyčerpaly z operačních programů oproti středním školám naprosté minimum?
Řeknu to stručně. Učitelé, či spíše učitelky, o těchto možnostech ani neví, protože je nikdo nenaučil samostatnosti, a většina z nich se o to, co děje vůbec nezajímá. Ředitelům je to také jedno, protože pro ně by to znamenalo mnoho starostí navíc a oni jich přece mají nad hlavu a výplatu slušnou.

Anonymní řekl(a)...
22. listopadu 2010 v 9:24  

Anebo se jim nechce se zahrabat v papírech, neustále psát hlášení a zprávy, o kterých všichni vědí, že je nikdo nikdy nečte. 20 cm papírů v šanonech přičemž žáci můžou pořízené věci používat teprve od září.
EU vyžaduje 1 (slovy jednu) zprávu za rok. Ostatní jsou požadovány zdejšími byrokraty, aby zdůvodnili svou existenci.

Anonymní řekl(a)...
22. listopadu 2010 v 20:35  

Vážení anonymní chytráci, co dalšího Vás ještě napadne pro zdůvodnění Vašich soudů? Buď jste z Prahy, nebo máte něco společného se Šalamounem - na Pražáky to nevypadá, ti se o šablony starat nemusí. Třeba také existují školy, které chvilku počkají, než se pár nadšenců omlátí o stupidní systém MŠMT a pak v klidu požádají o peníze. Myslete a pak suďte...

Jan Musil
ředitel školy

Anonymní řekl(a)...
23. listopadu 2010 v 8:25  

Jan Musil
ředitel školy


Milý Honzo,
jen aby nějaké zbyly. Podívejte se na "Zelená úsporám" - vždyť mělo vyjít na všechny, co zažádají ! A ? Projekt zaražen ! Tak aby Vám to vaše zdráháni zřizovatel neomlátil v budoucnosti o hlavu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.