9. 11.: Konference Proměny školy – inkluzivní vzdělávání, Jihlava

středa 3. listopadu 2010 ·

Program regionální konference, kterou pořádá krajské pracoviště NIDV Jihlava pod záštitou RNDr. Marie Kružíkové, radní kraje Vysočina pro oblast školství.


Dopolední program: 9:00 – 12:00

9:00 Zahájení konference – Mgr. Miloslav Vyskočil, vedoucí NIDV Jihlava, RNDr. Marie Kružíková, radní kraje Vysočina pro oblast školství, MUDr. Ivana Ryglová, ředitelka - Dětské centrum Jihlava

9:30 Pojetí inkluzivního vzdělávání v ČR, NAPIV, chystané změny a konkrétní podpůrná opatření - Mgr. Lenka Ficová, MŠMT

9:45 Inkluzívní pedagogika jako součást studijních programů, úloha VŠ v podpoře a rozvoji inkluzivního vzdělávání - Mgr. Zdeněk Toušek, Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

10:00 Projekt Férová škola jako podpůrný nástroj inkluzivního vzdělávání – Mgr. Katerina Krahulová, Férová škola Brno

10:15 SPC – úloha odborných poradenských pracovišť – Mgr. Martina Křivková, Mateřská škola a Speciální pedagogické centrum Jihlava, Demlova

10:30 Možnosti spolupráce a podpory inkluzivního vzdělávání v regionech, služby v regionu – JUDr. Dagmar Zápotočná, APLA - Asociace pomáhající lidem s autismem, Jihlava, Mgr. Iveta Vrbová, Petrklíč, Havlíčkův Brod

11:45 Zjišťování podmínek vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami - Mgr. Eva Kořínková, Inspektorát ČŠI v kraji Vysočina

12:00 Dotazy a diskuse

Odpolední program: 12:30– 15:00

12:30–14:00 Prezentace příkladů dobré praxe - PhDr. Miroslava Měchurová, ředitelka Speciální MŠ Praha 4, Mgr. Vladimíra Kopřivová, učitelka ZŠ Dušejov, Ing. Luboš Stejskal, učitel Gymnázium a SOŠ Telč

Workshopy–Specifika inkluzivního vzdělávání, podmínky pro inkluzívní vzdělávání v běžné škole v praxi, současné možnosti MŠ, ZŠ, SŠ

Prezentace z workshopů

14:00 – 15:00 Diskuse a závěr konference

Doporučeno: Ředitelům škol, ostatním pedagogickým pracovníkům všech typů a druhů škol

Místo konání: Dětské centrum Jihlava, Jiráskova 67

Poplatek: 250,- Kč

Těšíme se na vaši účast Mgr. Marie Vránová, metodik pro vzdělávání

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.