MŠMT: EU peníze školám pokračuje bez omezení

úterý 20. července 2010 ·

Na aktuální otázky ze škol nám odpověděl Ondřej Gabriel z odboru vnějších vztahů a komunikace MŠMT. Podle posledního dostupného seznamu již bylo schváleno přes 650 projektů základních škol.


Týká se v pátek avizované pozastavení čerpání strukturálních fondů i v  rozběhnutých řízeních i projektu EU peníze školám?

Netýká.

Jaká bude periodicita zveřejňování seznamu schválených projektů?

V současné době je zhruba týdenní, jinak v závislosti na průběhu (v budoucnu lze očekávat častější).

Proč jsou před stažením tohoto požadovány osobní údaje bez zákonných náležitostí?

Vaše připomínka je správná. Jedná se o chybné technické nastavení stránek. Požadavky, které se zobrazují při vstupu do souboru Seznam schválených projektů, budou odstraněny.

Proč byla změněna struktura tabulky a nejsou již uváděny schválené částky?

Všechny projekty byly schváleny v plné výši, zároveň údaje, které se nachází v tabulce, slouží k identifikaci žadatele, proto není nezbytné informaci o finanční výši projektu uvádět.

Je možné získat tabulku s částkami a s výčtem šablon v projektu pro statistické zpracování?

Ministerstvo bude provádět statistiky podpořených klíčových aktivit v závislosti na schválených finančních prostředcích až v průběhu realizace jednotlivých projektů v oblasti podpory 1.4. V současné době není tedy možné tyto informace poskytnout.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.