CERMAT: Zveřejnění katalogů požadavků z Informatiky

čtvrtek 6. května 2010 ·

Včera  byl ředitelům škol rozeslán direct mail obsahující katalogy požadavků z informatiky.


Zákon č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) zavádí od školního roku 2011/2012 třetí povinnou zkoušku společné části maturitní zkoušky, kterou žák může konat ze zkušebních předmětů matematika nebo občanský a společenskovědní základ nebo informatika. Zkouška ze zkušebního předmětu informatika je zaváděna nově.

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání je povinno dle § 78a výše zmiňovaného zákona zveřejnit rozsah vědomostí a dovedností, které mohou být ověřovány zkouškami společné části maturitní zkoušky, pro příslušný zkušební předmět a úroveň obtížnosti zkoušky, vždy nejpozději 24 měsíců před termínem konání zkoušek.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy schválilo dne 26. 4. 2010 katalogy požadavků zkoušek společné části maturitní zkoušky – Informatika, a to v základní a vyšší úrovni obtížnosti. Katalogy požadavků jsou platné od školního roku 2011/2012.

Oba katalogy požadavků zkoušek společné části maturitní zkoušky – informatika budou zveřejněny na webových stránkách www.novamaturita.cz v rubrice Katalogy požadavků (nebo i na wiki České školy v sekci Ke stažení), na webových stránkách MŠMT a do konce května obdrží všechny školy dva výtisky v tištěné podobě.

Katalogy požadavků pro ostatní zkoušky vydané v březnu 2008 jsou nadále v platnosti.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.