14.–16. 6.: Konference „Digitalizace aneb Konec oslích uší”

neděle 9. května 2010 ·

Konference „Digitalizace aneb Konec oslích uší” je závěrečnou tečkou za projektem HISPRA, který byl podpořen Norskými fondy. Projekt se uskutečnil v několika etapách v rozmezí let 2007 až 2010. Jeho cílem bylo zachránit (resp. zdigitalizovat) a alternativně zpřístupnit (online přes internet) pragensijní a další dokumenty MKP (divadelní hry a filmové scénáře, hudebniny apod.).

Městská knihovna v Praze vás zve na konferenci, která se uskuteční ve dnech 14.–16. 6. 2010 v Městské knihovně v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1

Konference „Digitalizace aneb Konec oslích uší” je závěrečnou tečkou za projektem HISPRA, který byl podpořen Norskými fondy. Projekt se uskutečnil v několika etapách v rozmezí let 2007 až 2010. Jeho cílem bylo zachránit (resp. zdigitalizovat) a alternativně zpřístupnit (online přes internet) pragensijní a další dokumenty MKP (divadelní hry a filmové scénáře, hudebniny apod.).

Proč se zúčastnit právě této konference?

  • dozvíte se o možnostech, jak nejen ve výuce a vzdělávání využívat výsledky různých projektů vycházejících z digitalizace dokumentů;
  • zúčastníte se panelové diskuze o budoucnosti e-knih, e-knihoven, e-vzdělávání;
  • navštívíte digitalizační pracoviště městské knihovny a národní a archivu;
  • možná právě vy vyhrajete e-book – elektronickou čtečku knih;
  • podrobný program konference a další informace najdete na konferenční stránce http://osliusi.mlp.cz.
Konferenci pořádají
Účast na konferenci je bezplatná, přihlášku můžete vyplnit zde.

Kontakt Eva Měřínská, eva.merinska(at)mlp.cz, 224 242 791

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.