Veronika Rodriguez: Další protest proti maturitě. Zaplatí ho strana Zubové

středa 1. července 2009 ·

Se státní maturitou nesouhlasím, prohlašuje mediální magnát Jaromír Soukup a platí protesty studentů. Přitom ještě před dvěma lety to byl právě on, kdo na jejich přípravy poslal 59 milionů korun. V křesle ekonomického náměstka exministryně školství Dany Kuchtové seděl jen devět měsíců. Dnes se ale situace změnila. Soukupovo jméno se objevilo na kandidátce nově vzniklé Demokratické strany zelených (DSZ), ve volbách do Evropského parlamentu za ni kandidoval dokonce jako devítka. Strana chce zkusit štěstí i v blížících se parlamentních volbách. A potřebuje dobrou kampaň.

Z článku na zpravodajském portálu Aktuálně.cz vybíráme:

Dřív na státní maturitu dohlížel...

Kdo platí protesty proti státním maturitám?

Předminulý pátek se v Praze na protest proti zkoušce sešly tisíce středoškoláků. Demonstraci tehdy svolal mladý student Adam Cyprich právě přes Facebook.

Zástupci středoškoláků se sešli s ministryní školství Miroslavou Kopicovou a zahájili jednání. Přesto se na Facebooku objevila výzva nová: "Jeden velký protest naše zákonodárce k řešení problému jménem státní maturity nepohnul! Takže to zkusíme napodruhé!"

Výzvu ovšem tentokrát neposlal nikdo ze studentů. Vzešla od osmatřicetileté Markéty Zahradníkové z hnutí Green Revolution. Ta pracuje jako šéfka společností Médea Promotion a Médea Creativity - součástí Soukupovy mediální společnosti Médea Group.

Soukup to, že zaplatí předvolební kampaň Demokratické strany zelených, přiznává. Nepopírá ani to, že své peníze věnuje i na organizaci studentského protestu. Rozdá demonstrantům trička a uspořádá koncert.

... dnes platí protesty studentů

"Jsem připraven nějaké přiměřené náklady uhradit. Ale zatím to bylo jen minimální, až na několik desítek tisíc triček to nestálo nic," řekl deníku Aktuálně.cz Soukup.

S konceptem státní maturity prý totiž nesouhlasí. "Nesouhlasil jsem s tím ani na ministerstvu školství," prozradil.

Není podle něj vyřešeno to, jak přijmou jednotnou zkoušku vysoké školy. Společnost Cermat, která pod taktovkou ministerstva školství maturity připravuje, podle něj nebyla schopna ani za deset let zkoušku dotáhnout do konce.

Kdo platí protesty proti státním maturitám?

Jaromír Soukup

- Působil na ministerstvu školství jako ekonomický náměstek ministryně Dany Kuchtové (leden 2006 až září 2007)

- Dnes majitel mediální agentury Medea a člen Demokratické strany zelených (vznik březen 2009)

- Za jeho působení na ministerstvu odešlo na přípravu státních maturit téměř 59 milionů korun (45,4 miliomu na běžné výdaje, kromě toho vyčerpáno 13,6 milionů na rozvoj materiálně technické základny, tzn. rekonstrukce)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.