Vyhlášení 4. kola preventivního projektu Svět očima dětí

neděle 22. dubna 2007 ·

Ministerstvo vnitra připravilo již 4. kolo soutěže Svět očima dětí. Tento oblíbený projekt, který organizuje odbor tisku a public relations, je tradičně zaměřen na prevenci a vzdělávání dětí ve věkové kategorii 5 až 16 let (především ze základních škol, mateřských škol, dětských domovů, specializovaných škol, zájmových kroužků nebo jednotlivců). Záštitu nad soutěží převzal ministr vnitra Ivan Langer.

Děti pod vedením svých učitelů, vychovatelů a rodičů letos mohou uplatnit své vědomosti, schopnosti a nadání ve dvou tematických okruzích:

CESTOVÁNÍ  BEZ  HRANIC  a  KORUPCI  ŘÍKÁM  NE

Zaslaná soutěžní díla budou hodnocena v pěti kategoriích:

  • Výtvarná (např. kresba, malba, trojrozměrná díla, fotografie)
  • Literární (např. vlastní úvaha, básně, pohádky)
  • Hudební (např. zpěv, interpretace vlastní skladby - může být doplněna tancem, hra na hudební nástroj)
  • Dramatická (např. přednes vlastního díla, vytvoření divadelního představení, příběhu, šotu)
  • Výpočetní technika (např. vytvoření  webových stránek na dané téma, vyhledávání zdrojů a jejich následné zpracování – např. prezentace daného tématu v PowerPointu, práce s výpočetní technikou k dosažení určitého výsledku)

Zpracování zadaných témat

  • Maximální počet dětí pracujících na díle -  3 děti
  • Výtvarná díla mohou mít maximální rozměr - 1 x 1 m
  • Trojrozměrná díla mohou mít maximální rozměr - 0,5 x 0,5 x 0,5 m
  • Literární díla mohou mít maximálně - 2 strany
  • Kinematografická díla  mohou mít maximálně (divadlo) - 10 minut


Škola může zaslat maximálně 5 děl z každé soutěžní kategorie vyhlášeného okruhu, a to jak z prvního, tak druhého stupně ZŠ.
Na internetových stránkách www.mvcr.cz/soutez budou v nebližší době uveřejněny pomocné okruhy a odborné materiály (např. informace, statistiky a další náměty). Školám budou zaslány i v tiskové podobě. Kontaktní osobou  projektu je  Mgr. Jarmila Hanková: telefon: 974 832 973, e-mailová adresa: soutezpr@mvcr.cz

Soutěžní díla  k uvedeným  tématům zasílejte průběžně  na adresu:

Ministerstvo vnitra, odbor tisku a public relations, Nad Štolou 3, pošt. schr. 21/TP,
170 34  Praha 7 - Letná, do rohu obálky uveďte heslo: Svět očima dětí.

Každé soutěžní dílo musí obsahovat: viditelný název tématu a soutěžní kategorie, jméno dítěte, věk, třídu,  adresu a telefon školy. Uzávěrka soutěže je 31. 5. 2007 (rozhoduje razítko pošty).

Těšíme se na tradičně velký zájem o tuto soutěž. Dětem přejeme chytré nápady a šikovné ruce, jejich pedagogům kreativitu a trpělivost při vysvětlování soutěžních témat i samotné realizaci. V červnu na shledanou při slavnostním vyhlášení  výsledků. 

Ing. Radek Holý, zástupce ředitele odboru tisku a public relationspress

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.