Společnost Člověk v tísni nabízí pomoc se zapojováním témat mediální, multikulturní a globální rozvojové výchovy do školního vzdělávacího programu Vaší školy. Priojekt bude probíhat v následujících dvou letech. Cílem tohoto projektu je podpora zavádění mediální, multikulturní a globální rozvojové výchovy do školních vzdělávacích programů pražských středních škol a učilišť.
V případě vašeho rozhodnutí zapojit se do projektu můžeme Vaší škole nabídnout:
- dodání sad audiovizuálních pomůcek, pracovních listů, scénářů vyučovacích hodin a modelových lekcí s tématy mediální, multikulturní a globální rozvojové výchovy
- dodání metodických příruček obsahujících příklady aplikace jednotlivých témat do projektů i do jednotlivých vyučovacích předmětů
pomoc se sestavováním školních vzdělávacích programů a zapojováním průřezových témat týkajících se mediální, multikulturní a globální rozvojové výchovy do těchto programů - Podmínkou pro získání těchto materiálů je pouze zavázání se k účasti alespoň jednoho pedagoga na některém z pořádaných seminářů.
Připojení se k projektu by pro školu nemělo znamenat žádnou administraci ani finanční zátěž.
Společnost Člověk v tísni tímto projektem navazuje na své předchozí vzdělávací projekty. Vzdělávací program Varianty se již pátým rokem věnuje podpoře zavádění interkulturního vzdělávání (IKV) a globální rozvojové výchovy (GRV) do českého školství. Projekt Jeden svět na školách dodává již druhým rokem školám zapojeným do projektu zdarma dokumentární filmy i didaktické příručky.
Podrobnější informace o obou projektech naleznete na adresách http://www.varianty.cz a http://www.jedensvet.cz/skoly
V případě, že jste se rozhodli zapojit do připravovaného projektu, pošlete prosím e-mail nebo zatelefonujte koordinátorovi projektu, který Vám podá veškeré další potřebné informace.
Koordinátoři projektu:
Pavel Košák (+ 420 777 787 133 či + 420 226 200 415)
e-mail: mailto:pavel.kosak@clovekvtisni.cz
Ludmila Janovská (+ 420 777 967 133 či + 420 226 200 438)
e-mail: mailto:ludmila.janovska@oneworld.cz
press
0 komentářů:
Okomentovat