Jednota školských informatiků: Celostátní soutěž Město mýma očima

čtvrtek 27. ledna 2005 ·

První ročník celostátní soutěže Město mýma očima, kterou organizovalo Gymnázium Olgy Havlové z Ostravy – Poruby, přidružená škola UNESCO, pod garancí Jednoty školských informatiků, má své vítěze.

Soutěž v tvorbě prezentace na téma Město mýma očima byla vyhlášena 30. března 2004. Studenti tvořili prezentace o svém městě pohledem svého věku. Mohli se zaměřit na jakoukoli problematiku – nezaměstnanost, školu, drogy, korupci, kulturu, sport… Prezentace pak mohla být vytvořena v jakémkoli programu, jako jsou napříkald MS PowerPoint, Borland Delphi, MS Visaul Basic nebo mohla být napsána jazyce HTML.

Soutěže se účastnilo 12 krajů; školní a krajská kola proběhla během v průběhu září až října a celostátní finále se konalo 18. listopadu 2004 na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě- Porubě, které hostilo vítěze krajských kol i jejich pedagogy. Vyvrcholením třídenního finále pak byla návštěva města Ostravy a půldenní výlet do hornického muzea spojený se sfáráním do štoly dolu Anselm.

Soutěžilo se dvou kategoriích: kategorie mladších studentů do 15 let a kategorie starších studentů do 18 let. Kritéria hodnocení byla dána předem a byla v rozpětí 1-5 bodů:

 • technická náročnost

 • kvalita obsahu

 • estetické hledisko

 • užití multimédií

 • originalita

 • způsob prezentace.

Časový interval prezentace byl 15 minut a porota kladla poté soutěžícím dotazy. Dále se udělovala Cena diváků. Každý soutěžící i pedagog měl možnost uvést tři nejlepší práce každé kategorie a ovlivnit tak hodnocení. Cena poroty byla navíc udělena těm, jejichž soutěžní práce byla jistým způsobem výjimečná.

Porota pracovala ve složení:

 • Ing. Michal Šeliga - TU VŠB, katedra GIS - předseda poroty,

 • Ing. Milan Hausner - ředitel ZŠ Lupáčova,

 • PaedDr. Hashim Habiballa, PhD. – OU Přírodovědecká fakulta, katedra Informatiky a výpočetní techniky,

 • Tomáš Krossl - BSP Multimédia,

 • Tomáš Janků – student oktávy A, Gymnázia Olgy Havlové, Ostrava – Poruba,

Hostem poroty byla PaedDr. Stanislava Šmídová – KÚ Ostrava ŠMS. A takovéto byly výsledky:


Kategorie mladších studentů

1. místo

Nenkov Michail Petrov Jan

Skateboarding v Brně

Gymnázium Matyáše Lercha Brno

Jihomoravský

2.místo

Šimůnek Dominik

Baníček

Gymnázium  Ostrava-Zábřeh

Moravskoslezský

3.místo

Nurko Tomáš
Porteš Vojtěch

Praha očima studentů

Gymnázium  Praha- Čakovice

Praha

Cena poroty

Muchnová Julie Jínová Alexandra

Žáby v Sušici

Gymnázium Sušice

Plzeňský

Cena diváků

Muchnová Julie Jínová Alexandra

Žáby v Sušici

Gymnázium Sušice

Plzeňský

 

Kategorie starších studentů


1. místo

Flídr Jindřich

Lanškroun  v proměnách

Gymnázium Lanškroun

Pardubický


2. místo

Lucie Žoltá Veronika Žoltá

Ostrava

Gymnázium Ostrava - Hladnov

Moravskoslezský


3.místo

Pátková Šárka Horák Libor

Město očima studentů

Gymnázium
J. K.Tyla  Hradec Králové

Královéhradecký


Cena poroty

Flídr Jindřich

Lanškroun v proměnách

Gymnázium Lanškroun

Pardubický


Cena diváků

Škoda Pavel

Životní prostředí  ve Zlíně

Gymnázium Otrokovice

Zlínský

Bez sponzorských darů, ať finančních či věcných, by soutěž proběhnout nemohla. Pořadatelé tímto děkují tímto všem, kteří tuto aktivitu podpořili. Sponzory soutěže byli: Magistrát města Ostravy, Krajský úřad Moravskoslezského kraje a společnosti BSP Multimedia, Computer Press, Profimedia, Terasoft a Microsoft.Jednota školských informatiků

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.