Výpočet transformátoru 2.1.1

středa 19. září 2001 ·

Zaměření : Pomůcka pro výpočet vinutí transformátoru.
OS a HW nároky : MS Win 3.11 a vyšší. Na disku vyžaduje 0,3 MB.
Autor a rok vzniku : Stanislav Ubík, 1999
Licence : shareware, cena registrace 99 Kč
Velikost : 0,7
Jazyk : česky

Program je užitečnou pomůckou pro všechny, kdo se zabývají elektrotechnikou a jsou postaveni před problém výpočtu transformátoru.

Programu stačí zadat primární napětí, počet sekundárních vinutí a sekundární napětí a proud každého sekundárního vinutí. Ten potom vypočítá proud na primárním vinutí, počet závitů a průměr drátů na primárním a sekundárním vinutí, průřez jádra, výkon, plochu okénka, plochu vinutí a závity volt. K úspěšnému návrhu trafa program dokonce nabídne trafo plechy El a M základní řady dle ČSN.

Jednotlivé návrhy lze samozřejmě ukládat i tisknout. Program se instaluje.


Zde stáhněte

dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.