Rp Graf

úterý 18. září 2001 ·

Zaměření : Editor grafů s možností aplikace některých grafových algoritmů
OS a HW nároky : MS Win 95 a vyšší. Na disku vyžaduje 0,3 MB.
Autor a rok vzniku : Igor Engelthaller, 0
Licence : freeware
Velikost : 0,2
Jazyk : slovensky

RpGraf je nástroj s jehož pomocí mohou uživatelé jednoduchým a intuitivním způsobem vytvářet grafy. Uživatel jednoduše myší umístní na plochu uzly a táhnutím myši mezi nimi vytvoří hrany. Uzly je možné posunovat a měnit jejich ohodnocení. Hrany je možné ohodnocovat a určovat jejich orientaci. Jednotlivé uzly i hrany lze samozřejmě v případě potřeby zrušit. Vytvořené grafy je možné uložit na disk.

Nad nově vytvořenými či z disku nahranými grafy může uživatel aplikovat některé grafové algoritmy. Program umí nalézt minimální kostru grafu (Primův a Kruskalův algoritmus), nejkratší cestu mezi dvěma uzly (Dijkstrův algoritmus), nakreslit graf jedním tahem a provést Floydův algoritmus.

Program umožňuje uživateli jednoduše převádět orientované grafy na neorientované a naopak, vypsat do tabulky všechny uzly a hrany grafu. Dokonce je možné opravovat styl zobrazení vrcholů a hran podle jejich vlastností.


Zde stáhněte

dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.