Antonín Mezera: Lékařské prohlídky

neděle 10. června 2001 ·

Je nezbytně nutné chodit na lékařské prohlídky k závodnímu lékaři, nebo postačuje vyšetření od příslušného obvodního lékaře?

Odpověď:

Ve smyslu ustanovení § 135 Zákoníku práce je zaměstnanec povinen podrobovat se pravidelným preventivním lékařským prohlídkám, a to vždy jednou za dva až tři roky, ale je plně na jeho úvaze, kde tato prohlídka bude provedena. Má-li pochopitelně lékařskou dokumentaci u svého obvodního ošetřujícího lékaře, má toto potvrzení stejnou platnost, jakoby bylo vystaveno závodním lékařem.Antonín Mezera

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.