redakce: Prohlášení Akademického senátu Univerzity Karlovy

pondělí 4. října 1999 ·

Akademický senát UK: došlo k vážnému poškození dobrého jména Univerzity Karlovy. Akademický senát UK se znepokojením konstatuje, že v souvislosti s přijímacím řízením na PF UK dne 28. 6. 1999 došlo k vážnému poškození dobrého jména Univerzity Karlovy.


AS UK se seznámil s Prohlášením vedení UK k průběhu přijímacího řízení na PF UK ze dne 13. 9. 1999 a vyslovuje s ním souhlas. Protože však za uplynulé tři měsíce nebylo šetření této záležitosti ukončeno a vedení PF UK z ní nevyvodilo přiměřené důsledky, žádá AS UK rektora Univerzity, aby na příštím zasedání dne 1. 10. 1999 informoval Akademický senát, jaké závěry vedení PF UK přijalo a zda tato opatření považuje za dostatečná.

AS UK žádá rektora, aby do 15. 10. 1999 předložil návrhy dalších opatření, směřujících k zabránění podobným incidentům v budoucnosti a zejména k obnovení důvěry veřejnosti v regulérnost přijímacího řízení na UK.

AS UK dále ukládá legislativní a pedagogické komisi, aby na podkladě kvalifikované analýzy vypracovaly návrhy potřebných úprav vnitřních předpisů UK a žádá rektora UK o spolupráci.

AS UK dne 24. září 1999 v Praze.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.