redakce: Středisko ekologické výchovy Sever

středa 30. června 1999 ·

Středisko ekologické výchovy "SEVER" je nevládní nezisková organizace pro rozvoj ekologické výchovy v České republice se sídlem v Horním Maršově ve východních Krkonoších a odloučeným pracovištěm v Litoměřicích v severních Čechách. Navazuje na předchozí činnost Českého střediska ekologické výchovy Rýchory. Celoročně zajišťuje výchovné a školící akce přímo ve vlastním objektu i na dalších místech ČR, konzultace, prodej a půjčování literatury, videopořadů a dalších materiálů, zpracování odborných studií o ekologické výchově, ekologické poradenství.

Základní kurs ekologické výchovy pro učitele

Kurs je určen pro pedagogy a výchovné pracovníky různých stupňů škol, kteří mají možnost začlenit ekologickou výchovu a vzdělávání do předmětů, pro něž jsou aprobováni, přičemž lze předpokládat, že prioritní zájem bude na vyšších stupních škol z řad učitelů přírodopisu, resp. biologie, zeměpisu, občanské výchovy, chemie, základů ekologie.

Krátkodobé semináře pro učitele

Semináře k ekologické a globální výchově jsou tématicky zaměřeny obdobně jako výukové programy pro žáky a studenty, ovšem je zde podrobně rozebrána otázka metodiky, nabídka materiálů k jednotlivým tématům a podstatnou roli u těchto seminářů sehrává vzájemná výměna zkušeností a nové kontakty mezi pedagogy. Zařazeno může být např. představení mezinárodních školních projektů Modré z nebe, Živá voda, Globe. Semináře jsou vhodné pro učitele nejrůznějších aprobací - např. přírodopisu, zeměpisu, chemie, dějepisu, estetické výchovy či občanské nauky.

Podrobnější informace

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.